Bakanlık DÜĞMEYE BASTI kimse evsiz kalmayacak! Ev alacaklar 500 bin TL DEVLET DESTEĞİ

Bakanlık DÜĞMEYE BASTI kimse evsiz kalmayacak! Ev alacaklar 500 bin TL DEVLET DESTEĞİ
Artan konut fiyatları ve kredi faizleri nedeniyle ev sahibi olmakta zorlanan vatandaşlar için bakanlığın düğmeye bastığı öğrenildi. Bakanlık tarafından yapılan destekler devam ederken bu kez konut alacaklara 500 bin lira destek verileceği duyuruldu.

Türkiye'de yaşanan pandemi döneminin getirdiği kriz devam ediyor. Türkiye bir darboğazın içindeyken bu durum iğneden ipliğe her kalemi etkiliyor. Son yıllarda konut sahibi olmak neredeyse imkansız hale gelirken konut alacak olan vatandaşlar da artan fiyatlar ve kredi faizlerinden şikayet ediyor. Artan fiyatlar konut sahibi olmayı hayli zorlaştırırken hükümet kararı ile bakanlığın harekete geçtiği bildirildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, konut satın almak ya da konutlarını onarmak isteyenlere yönelik 500 bin liralık destek paketini açıkladı. Program kapsamında 35 bin liradan 500 bin liraya kadar konut desteği verileceği ifade edilirken detaylar da belli oldu.

KONUT ALACAKLARA BAKANLIKTAN 500 BİN TL DESTEK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, konut satın almak ya da konutlarını onarmak isteyen kişilere yönelik 500 bin TL'lik destek paketini açıkladı.

[caption id="attachment_24765" align="alignleft" width="1200"] Bakanlık DÜĞMEYE BASTI kimse evsiz kalmayacak! Ev alacaklar 500 bin TL DEVLET DESTEĞİ[/caption]

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının destek paketi kapsamında ev alacaklara 500 bin TL'ye kadar karşılıksız destek verileceği ifade edilirken söz konusu paket kapsamında konutlarını onarmak isteyenlere de yardım verileceği bildirildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Konut Destek paketinin ayrıntılarına bakıldığında;

  • Basit ev onarımlarında 35.000 TL'ye kadar
  • Orta düzey ev onarımlarında 70.000 TL'ye kadar
  • Kapsamlı ev onarımlarında 100.000 TL'ye kadar
  • Prefabrik ev yapımlarında 300.000 TL'ye kadar
  • Betonarme ev yapımları/ev alımlarında 500.000 TL'ye kadar destek verilecek.

[caption id="attachment_24766" align="alignleft" width="660"] Bakanlık DÜĞMEYE BASTI kimse evsiz kalmayacak! Ev alacaklar 500 bin TL DEVLET DESTEĞİ[/caption]

Basit ve orta düzey ev onarımlarında doğrudan aktarım yapılacak ve alınan yardımın hak sahibinin bu parayı 6 ay içerisinde harcaması gerekecek. Kapsamlı ev onarımında ve ev yapımlarında ise kaynak tahsisi sonrası harcama belgeleri karşılığında 1 yıl içerisinde kaynak aktarımı gerçekleştirilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yayınladığı bilgilere göre konut desteğinden muhtaçlık sınırının altında olan ve sağlıklı barınma şartlarını taşıyan konutu bulunmayan kişiler faydalanabilecek. En az son bir yıldır Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın (SYDV) sorumlu olduğu yerleşim yerinde yaşayan kişiler yararlanabilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.