Citroen resmen gemileri yaktı aylık 10 bin TL taksitle sıfır elektrikli araç satışı başladı

Citroen resmen gemileri yaktı aylık 10 bin TL taksitle sıfır elektrikli araç satışı başladı
Citroen resmen gemileri yaktı aylık 10 bin TL taksitle sıfır elektrikli araç satışı başladı - Pandemi döneminden en çok etkilenen sektörlerin başında otomotiv sektörü gelmişti. Bu süreçte ilk olarak karantina süreleri nedeniyle...

Citroen resmen gemileri yaktı aylık 10 bin TL taksitle sıfır elektrikli araç satışı başladı - Pandemi döneminden en çok etkilenen sektörlerin başında otomotiv sektörü gelmişti. Bu süreçte ilk olarak karantina süreleri nedeniyle otomobil fabrikaları uzun süre kapalı kalmış, ardından da gelen uçuş yasakları nedeniyle tedarik zinciri bozulmuş ve sıfır araçta stok sorunu yaşanmaya başlanmıştı.

Aynı dönemde insanların hastalık kapma korkusu ile toplu taşımadan uzaklaşarak kendi araçlarını almaya yönelmesi ile otomotiv sektöründe arz talep dengesi bozulmuş, bu da fiyatlarda rekor yükseliş yaşanmasına neden olmuştu. Yaşanan gelişmeler sonrasında dünyada araç fiyatları yükselirken araba fiyatlarının en fazla yükseldiği ülke ise Türkiye olmuştu. Türkiye'de bir süre sonra fiyatlarda yaşanan yükseliş nedeniyle araba yeniden yatırım aracı olmuş, bu da fiyatları daha da yukarıya çıkarmıştı.

UCUZ ARABA SATIN ALMAK İSTİYORUM DİYENLERE CİTROEN SIFIR ARAÇ KAMPANYASI BAŞLATTI! 

Araç fiyatlarında yaşanan yükseliş nedeniyle Türkiye'de 1 milyon TL altı olan sadece 5 model kalırken bu modellerin fiyatları da 800 bin TL üzerinde yer aldı. Sıfır araç fiyatlarında bir türlü beklenen düşüş yaşanmazken Citroen ucuz araba satın almak istiyorum diyen müşterilerine alternatif bir seçenek sundu. Türkiye'de bir ilk olan ve 16 yaş kişilerin de sürmesine izin verilen Citroen Ami modeli için Mart kampanyası için süreç devam ediyor.

[caption id="attachment_24146" align="aligncenter" width="1510"] Citroen Ami modeli için Mart ayı satış fiyatını 437 bin TL olarak duyurdu. 31 Mart 2024 tarihine kadar geçerli olan kampanyada isteyen kişilere 150 bin liraya kadar sıfır faizli kredi verileceği açıklandı. Böylelikle 15 aya kadar vadeli kredi verileceği ifade edildi. Aylık 10 bin TL taksitle araç satın almak isteyen kişilere yönelik olarak istenen peşinat tutarı ise 287 bin TL olarak hesaplandı. Bu rakamı ödeyen kişiler aylık 10 bin TL taksitle sıfır araba sahibi olabilecekler. [/caption]

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.