Seçime 72 saat kala 16.5 milyon emekliye yeni müjde! Bayram ikramiyesi ve promosyon sonrası 1.500 TL ek ödeme

Seçime 72 saat kala 16.5 milyon emekliye yeni müjde! Bayram ikramiyesi ve promosyon sonrası 1.500 TL ek ödeme
Seçime 72 saat kala 16.5 milyon emekliye yeni müjde! Bayram ikramiyesi ve promosyon sonrası 1.500 TL ek ödeme - 2024 yerel seçimlerine artık sayılı saatler kalırken yeni seçim müjdeleri ve vaatleri peş peşe açıklanmaya devam ediyor....

Seçime 72 saat kala 16.5 milyon emekliye yeni müjde! Bayram ikramiyesi ve promosyon sonrası 1.500 TL ek ödeme - 2024 yerel seçimlerine artık sayılı saatler kalırken yeni seçim müjdeleri ve vaatleri peş peşe açıklanmaya devam ediyor. Bunlardan biri de daha bugün itibari ile hayata geçirildi.

Ekonomik olarak girilen darboğazın en çok etkilediği kesimin başında yer alan emeklilere yönelik olarak açıklanan destek paketleri kamuoyu tarafından da yakından takip ediliyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yılın ilk başında emekli maaşına refah payı ilave ederek emekli aylığı zam oranını yüzde 49 olarak duyurmuştu. Ardından emekliye bayram ikramiyesi için ödenen rakama yüzde 50 zam yapılmış ve rakam 2 bin liradan 3 bin liraya yükseltilmişti. Son olarak ise emekliye promosyon ödemelerine zam gelmiş, söz konusu rakam 5 bin liradan 12 bin liraya yükseltilmişti.

EMEKLİLERE YENİ MÜJDE! 1.500 TL BAYRAM ÇEKİ KİMLERE VERİLECEK?

Huükümetin yanı sıra yerel yönetimlerde emeklilere destek ödemeleri yapmaya devam ederken bu ödemelerden biri daha açıklandı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "'Emekliye Bayram Destek Çeki' projemize başvuru yapan ve maaşı 20 bin TL'nin altında olan 50 bin emeklimize 1.500 TL'lik destek çeklerini ulaştırdık. Daha önceki sosyal destek projelerimizde tek bir meslek grubunda geçerli olan harcama kodları, bu sefer birçok alanda geçerli olacak. Emeklilerimize kolaylık sağlama adına çekller, BESOB'a kayıtlı üye işyerlerimizden anlaşmalı 905 mahalle bakkalında, 554 giyim ve ayakkabı mağazasında ve 324 kırtasiyede geçerli olacak.

21 Nisan 2024'e kadar kullanılabilecek bu harcama kodları, toplamda anlaşmalı bin 783 üye iş yerinde geçerli olacak. 100 bin emeklimizi 150 milyon TL değerinde destekleyeceğimiz bayram destek çeki başvuruları 31 Mart 2024'e kadar devam ediyor. Bu proje sayesinde bayram öncesi, piyasaya yaklaşık 150 milyon TL değerinde bir destek de sağlamış oluyoruz. Türkiye Yüzyılı'nın emektarı olan, Bursa'mızın ve ülkemizin bugünlere gelmesi için alın teri döken bütün emeklilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Emeklilerimize ve esnafımıza hayırlı olmasını diliyor, bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum" diyerek müjdeyi verdi.

Yapılan açıklama kapsamında emekli aylığı 20 bin TL altında olan 50 bin emekliye Ramazan Bayramı Çeki olarak 1.500 TL ek ödeme yapıldı. Benzer uygulamaların yerel seçim öncesi pek çok belediye tarafından uygulamaya alındığı belirtilirken emeklilerin yaşamış oldukları belediyeye başvuru yaparak talepte bulunmaları istendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.