Milyonlarca asgari ücretliye BAYRAM HARÇLIĞI müjdesi! 1 maaş İKRAMİYE açıklamaları peş peşe geliyor

Milyonlarca asgari ücretliye BAYRAM HARÇLIĞI müjdesi! 1 maaş İKRAMİYE açıklamaları peş peşe geliyor
Milyonlarca asgari ücretliye 1 maaş ikramiye bayram harçlığı müjdesi SON DAKİKA açıklandı. Açıklamalar peş peşe geldi...

Milyonlarca asgari ücretliye BAYRAM HARÇLIĞI müjdesi! 1 maaş İKRAMİYE açıklamaları peş peşe geliyor - Enflasyon yaşanan yükselişe eşlik eden dolar kuru asgari ücrete yapılan Ocak zammının her geçen gün biraz daha erimesine neden olurken işverenlerden örnek bir davranış geldi.

Çalışanlarına destek olma kararı alan patronlar peş peşe açıklama yapmaya başlarken Ramazan Bayramı öncesi bayram harçlığı olarak ikramiye ödemeleri başladı. Şirketler mali durumlarına ve çalışan sayılarına göre ödeme yapmaya başlarken bayram öncesi 1 maaş ikramiye ödemesi jesti çalışanların elini rahatlattı. İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan büyük bir plastik fabrikası çalışanlarına bayram harçlığı olarak 1 maaş ikramiye ödemesi yapmaya karar verdiklerini duyurdu.

İŞVERENLERDEN ÇALIŞANLARA BAYRAM İKRAMİYESİ MÜJDESİ! 

Ekonomik olarak yaşanan olumsuzluklar en çok sabit gelirli çalışanları olumsuz etkilerken asgari ücretil çalışanlar bunların başında yer almıştı. Bu sene asgari ücrete ara enflasyon zammı yapılmayacağı belirtilirken eriyen maaş asgari ücretliyi yılın daha ilk 2 aylık döneminde zora sokmaya başlamıştı. Süreçte patronlar devreye girerken işyerindeki maddi durumlarına göre çalışanlarına ikramiye ödemesi yapmaya başladı.

Daha önce Ankara'da yer alan bir fabrika 2.500 çalışanına kişi başı 5 Bin TL bayram ikramiyesi ödemesi yapacağını açıklarken şimdi de İstanbul'da yer alan bir fabrika çalışanlarına 1 maaş ikramiye ödemesi yapacağını duyurdu. Hatırlanacağı üzere bir otomotiv firması da çalışanlarına 5 maaş ikramiye ödemesi yapacağını ilan etmişti. İşverenler kendi maddi imkanlarına ve personel sayısına göre ödemelerine devam ederken açıklamaların peş peşe geldiği, bazı firmaların ise ikramiye ya da bayram harçlığı yerine çalışanlarına bayram alışverişi için LCW ya da Defacto gibi markaların hediye çekini ya da Ramazan gıda kolisi yardımı dağıttıkları ifade edildi. İşverenler ile işçilerin ortak dayanışması ile söz konusu sürecin daha kolay aşılması amaçlanıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.