SSK BAĞKUR EYT memur emeklisi! 65 yaş sınırı kaldırıldı tüm emeklilere artık TAMAMEN ÜCRETSİZ oldu

SSK BAĞKUR EYT memur emeklisi! 65 yaş sınırı kaldırıldı tüm emeklilere artık TAMAMEN ÜCRETSİZ oldu
SSK BAĞKUR EYT memur emeklisi! 65 yaş sınırı kaldırıldı tüm emeklilere artık TAMAMEN ÜCRETSİZ oldu - Son dönemde enflasyon rakamlarında yaşanan yükselişin yarattığı olumsuzluklar en çok emeklileri zorluyordu. Gelen zam yağmuru...

SSK BAĞKUR EYT memur emeklisi! 65 yaş sınırı kaldırıldı tüm emeklilere artık TAMAMEN ÜCRETSİZ oldu - Son dönemde enflasyon rakamlarında yaşanan yükselişin yarattığı olumsuzluklar en çok emeklileri zorluyordu. Gelen zam yağmuru ile emekli maaşı her geçen gün erimeye devam ederken 2024 yılı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından emekliler yılı ilan edilmişti.

Emeklilere yönelik olarak yeni destekler peş peşe açıklanırken emeklilere bir güzel haberde SGK'dan verildi. SGK tarafından yapılan açıklamada emekli aylığı olan herkesin yararlanabileceği destek duyuruldu. 81 ilde yaşayan tüm emeklilere ücretsiz olarak sunulacak olan hizmet ile emeklilerin sağlıkları da güvence altına alınmış oldu ve emekliye bedava kaplıca tedavisi sunulacağı açıklandı. Üstelik yol parası bile kurum tarafından karşılanacak...

SGK KAPLICA TEDAVİSİ ÖDEMESİ İÇİN ANLAŞMALI KAPLICALAR İLE TERMAL TEDAVİ ALINMASI ŞART! 

Kaplıca tedavisi için SGK emeklilere ve belirtilen koşulları sağlayan emekliye refakatçilere ödeme yapmaktadır. Kişinin hem kaplıca tedavisi ücreti hem de yol parası ücreti kurum tarafından karşılanmaktadır.  Söz konusu destekten yararlanmak isteyen emeklilerin aşağıda yer alan koşulları sağlamaları gerekmektedir:

Resmi bir kurumdan sağlık kurulu raporu alınması gerekmektedir. Söz konusu raporu veren kurulda en az bir fiziksel tıp ve rehabilitasyon veya tıbbi ekoloji ve hidroklimatoloji uzman hekiminin yer alması şartı aranmaktadır.

Sağlık raporunda emekliye konulan tanı, emeklinin alması gereken tedavi, seans sayısı ve gün bilgisi mutlaka yer almalıdır.

Söz konusu raporu alan emeklinin mutlaka SGK ile anlaşmalı kaplıcalardan sağlık hizmeti alması gerekmektedir.

Raporun düzenlendiği tarihi takip eden 6 ay içerisinde tedavi hizmeti alınmalıdır. Raporun üzerinden 6 ay geçmesi durumunda yeniden rapor alınması istenir.

Raporun düzenlendiği tarihi takip eden 5 iş günü içerisinde kaplıca tedavisi için ilgili tesise başvuru yapılması gerekir. Yani kişi başvurusunu 5 gün içinde yapmalı, kaplıca hizmetini ise 6 ay içinde almalıdır.

Bu şartları yerine getiren emeklilere ücretsiz kaplıca tedavisi hizmeti verilmektedir. Söz konusu kaplıca tedavisinin ücreti SGK tarafından karşılanmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.