SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

18 – 50 yaş arası kadınlar için BAKANLIK DESTEĞİ! 24 ay boyunca 4.800 TL nakit ödeme alacaksınız

Güncelleme: 14:02 - 27.03.2024
18 – 50 yaş arası kadınlar için BAKANLIK DESTEĞİ! 24 ay boyunca 4.800 TL nakit ödeme alacaksınız

Türkiye’de ihtiyaç sahipleri için yapılan ödemeler vatandaşların gündeminde önemli bir yer edinirken yapılan ödemelere dair bilgi sahibi olmak isteyenlerin de araştırmaları devam ediyor. Son olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan desteklerin bu yıl içinde devam etmesine karar verilirken yapışan ödemelerden bir tanesi de yalnızca kadınlara özel olarak veriliyor. Kadınlar için sağlanan çeşitli destekler bulunurken bu destekler de kadınların radarına girmiş durumda. Kadınlar için yapılan destek ödemelerine dair yapılan açıklamaların detayları merak edilirken yardımın doğum yapan kadınları ilgilendirdiği açıklandı.

Bakanlıklar tarafından yürütülen projelerle nakdi destek ödemeleri yapılırken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının da ailelere yönelik yardımları devam ediyor. Kadınlara yönelik olarak yapılan Çoklu Doğum Yardım Programı (ÇDY) kapsamında detaylar belli olurken Çoklu doğum yapan kadınlar için 2 yıl boyunca ödeme yapılıyor. İhtiyaç sahibi ailelere destek ödemeleri yapılmaya devam ederken ‘Çoklu Doğum Yapan Muhtaç Ailelere Nakdi Destek Verilmesi Yardım Programı’ adıyla her yaştan doğum yapan kadınlar için sağlanan nakdi desteğe ilişkin detaylar sorgulanmaya başladı.

ÇOKLU DOĞUM YAPAN KADINLARA DEVLET DESTEĞİ

Çoklu Doğum Yardımı olarak kadınlara sağlanan nakdi desteğe ilişkin detaylar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi internet sitesinde yer aldı. Çoklu doğum yapan kadınlar destek programı kapsamında 2 yıl boyunca ödeme alıyor. ‘Çoklu Doğum Yapan Muhtaç Ailelere Nakdi Destek Verilmesi Yardım Programı’ adıyla her yaştan doğum yapan kadınlar için nakdi destek sağlanırken Türkiye’de nüfus yapısının korunması ve sosyal devlet ilkesi gözetilerek çoklu doğum ile dünyaya gelen çocukların bulunduğu muhtaç hanelerdeki 24 aya kadar çocukların beslenme ve bakım ihtiyaçları için yardım yapılıyor.

18 – 50 yaş arası kadınlar için BAKANLIK DESTEĞİ! 24 ay boyunca 4.800 TL nakit ödeme alacaksınız

Çoklu Doğum yardımından Türk Vatandaşı olan ve 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik (SYDT) Kanunu kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) tarafından muhtaç olduğu tespit edilen, çoklu doğum ile dünyaya gelen çocukların bulunduğu hanelerdeki anneler faydalanabiliyor.

18 – 50 yaş arası kadınlar için BAKANLIK DESTEĞİ! 24 ay boyunca 4.800 TL nakit ödeme alacaksınız

Hak sahibi anneye 2 ayda bir olmak üzere 24 ay süreyle 400 TL ödeme yapılıyor. Söz konusu ödeme 24 ay boyunca 4 bin 800 TL ödeme  alıyor. Yardım alma şartlarını sağlayan anneler başvuru yapmaları halinde 24 ay süreyle bu yardımdan faydalanabiliyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz