SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Finans

Altın ve Gümüş Piyasalarında Dalgalı Seyir Sürüyor

Kıymetli maden piyasası, geçen haftaki FED toplantısının etkisiyle dalgalı bir seyir izledi. Altın piyasası nispeten güçlü bir performans gösterirken, gümüş fiyatları düşüş yaşadı.

Yayınlanma:
Altın ve Gümüş Piyasalarında Dalgalı Seyir Sürüyor

Kıymetli maden piyasası, geçen haftaki FED toplantısına dair tutanakları izleyerek kazanç serisine dalgalı bir seyirle devam etti. Yeni haftada ise altın piyasası nispeten güçlü bir performans sergilerken, gümüş fiyatları düşüş yaşamaya başladı.

Dünkü işlemlerde, ons altının fiyatı önce 2029,97 dolara düştü, ardından 2037,08 dolara yükseldi. Ancak bu yükseliş sürekli olmadı ve altın fiyatı tekrar 2025,14 dolara geriledi. Kapanış öncesinde toparlanan altın, günü 2032,43 dolardan tamamladı.

İLGİLİ HABER VAKBN Hisse Yeni Hedef Fiyat 2024 Tahminleri Bilanço Sonrasında Geliyor
Kıymetli maden piyasası, geçen haftaki FED toplantısının etkisiyle dalgalı bir seyir izledi. Altın piyasası nispeten güçlü bir performans gösterirken, gümüş fiyatları düşüş yaşadı.

altin-ve-gumus-piyasalarinda-dalgali-seyir-suruyor

Gram altın 2048 lira ile rekor kırdı

Yeni güne başlayan ons altın, 2032,24 dolardan açıldıktan sonra kısa bir süre sonra 2030,67 dolara kadar geriledi, ancak daha sonra tekrar toparlanarak 2035 dolar seviyelerini korumaya çalıştı. Gram altın ise dünkü işlemlerde 2048,60 liraya yükselerek rekor kırdı, ardından 2026,30 liraya geriledi ve günü 2032,51 liradan tamamladı. Haftalık bazda ise yüzde 2’den fazla artıda performans gösterdi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz