SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Altınay Savunma (ALTNY) Yerli ve Milli Savaş Uçağı KAAN Tedarikçisi

Borsa İstanbul’da bu hafta halka arzı gerçekleştirilecek olan Altınay Savunma (ALTNY) yerli ve milli savaş uçağı KAAN tedarikçisi şirketler arasında yer alıyor.

Yayınlanma:
Altınay Savunma (ALTNY) Yerli ve Milli Savaş Uçağı KAAN Tedarikçisi

BİST de halka arz furyası Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş hissesi RGYAS’ın ilk işlem gününde tavan olduktan sonra düşüşe geçmesi ile sekteye uğrasa da; yatırımcıların halka arzlara olan ilgisinin kaybolmadığı Koton Mağazacılık ve Lila Kağıt halka arzlarında görüldü. Bu 2 şirketin halka arzına 3,5’ar milyon yatırımcı dolayında katılım oldu. Bu hafta ise borsada Altınay Savunma Teknolojileri ve Koç Metalurji’nin halka arzı gerçekleştirilecek. Söz konusu 2 şirketten Altınay Savunma (ALTNY) yerli ve milli savaş uçağı KAAN tedarikçisi firmalardan biri olmasıyla dikkat çekiyor. Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte detaylara göz atalım…

Altınay Savunma (ALTNY) Yerli ve Milli Savaş Uçağı KAAN Tedarikçisi

Ülkemizin son yıllarda atılım yaptığı alanlardan biri konumunda bulunan savunma sanayiinde, pek çok kamu şirketinin yanı sıra özel kuruluş da boy gösteriyor. Gerek milli proje geliştirimi ve gerekse savunma sanayiinin ihracatının kuvvetlendirilmesi adına faaliyet gösteren firmalardan biri konumunda bulunan Altınay Savunma Teknolojileri, geçtiğimiz yıl Sermaye Piyasası Kurulu’na halka arz edilmek için başvuruda bulunmuştu.

İLGİLİ HABER Altınay Savunma Halka Arz Oluyor, Şirket Kimin ve Kaç Lot Satılacak?
Borsa İstanbul’da bu hafta halka arzı gerçekleştirilecek olan Altınay Savunma (ALTNY) yerli ve milli savaş uçağı KAAN tedarikçisi şirketler arasında yer alıyor.

SPK’nın Mayıs ayının ilk haftasında yayımladığı haftalık bülteninde halka arzına onay verdiği 2 firmadan biri olan Altınay Savunma için talep toplama bugün (8 Mayıs Çarşamba) itibariyle başladı. 3 gün sürecek talep toplama 10 Mayıs Cuma günü itibariyle sona erecek. 58 milyon 823 bin lotun halka arzının gerçekleştirileceği haftada, bireysel yatırımcıların Altınay Savunma’ya büyük ilgi göstereceği düşünülüyor.

Altınay Savunma (ALTNY) Yerli ve Milli Savaş Uçağı KAAN Tedarikçisi

Altınay Savunma (ALTNY) Yerli ve Milli Savaş Uçağı KAAN Tedarikçisi

Altınay Savunma Teknolojileri’nin son yıllarda dahil olduğu projeler dikkate alındığında, yatırımcıların heyecan duyması da son derece olağan görünüyor. Zira Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş, milli muharip uçak KAAN’ın da geliştirilmesinde pay sahibi olan firmalardan biri konumunda bulunuyor.

Yerli ve milli KAAN savaş uçağı için Türkiye’de ilk kez iniş takımı geliştiren Altınay Teknoloji Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığını Hakan Altınay yürütüyor. TUSAŞ tarafından geliştirilen ve projesi büyük bir özenle sürdürülen KAAN için Altınay Teknoloji’nin katkısı iniş takımları ile de kısıtlı değil. Bugüne kadar 10 milyon saatin üzerinde mühendislik çalışması yürüten Altınay Teknoloji, KAAN’ın bombalama teknolojisinde de önemli bir görev üstleniyor.

ALTNY hisse halka arzı hakkında detaylı bilgiler için buraya göz atılabilir.

Hareket kontrol sistemleri, kritik üretim sistemleri, insansız sistemler, silah destek sistemleri, mühimmat imha ve deniz sistemleri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren Altınay Savunma Teknolojileri’nin; milli muharip uçak KAAN da kullanılacak “Çoklu Bomba Salanı” geliştirilmesini de üstlendiği biliniyor. Altınay Savunma tarafından geliştirilen sistem sayesinde Milli Muharip Uçak (KAAN) 8 farklı hedefe aynı anda saldırı gerçekleştirebilecek.

ALTNY KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz