SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

ALTNY Hisse Kaç Lot Düşer, Talep Toplama Ne Zaman?

Altınay Savunma Teknolojileri AŞ halka arzına dair detaylar netleşti. ALTNY hisse kaç lot düşer, talep toplama ne zaman; işte tüm detaylar…

Güncelleme: 23:32 - 03.05.2024
ALTNY Hisse Kaç Lot Düşer, Talep Toplama Ne Zaman?

SPK tarafından bu hafta yayımlanan bültende halka arzına onay verilen 2 şirketten biri konumunda bulunan Altınay Savunma Teknolojileri AŞ’nin onaylı izahnamesi kamuoyuna deklare edildi. Böylece, akıllardaki pek çok soru da yanıt buldu. Yatırımcıların aklındaki; ALTNY hisse kaç lot düşer, talep toplama ne zaman, fiyat istikrarı var mı, halka arz geliri nerede kullanılacak, halka arz taahhütleri neler vb. gibi pek çok farklı sorunun cevabına Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte göz atalım…

ALTNY Hisse Kaç Lot Düşer, Talep Toplama Ne Zaman?

Altınay Savunma Teknolojileri AŞ’nin halka arzında gelecek hafta 58.823.530 lotun halka arzı gerçekleştirilecek. Söz konusu lotların 23.529.412 lotluk kısmı mevcut pay satışı (ortak satışı) ve 35.294.118 lotluk kısmı da bedelli sermaye artışı olarak halka arz edilecek. Ortak satışı olan kısım; Hakan Altınay’ın sahip olduğu 11.764.706 lot ve Letven Capital Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi AŞ, Milres Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun sahip olduğu 11.764.706 lot olmak üzere toplamda takribi 23,5 milyon lot olarak dikkat çekiyor.

İLGİLİ HABER ALTNY Hisse Tavan ile Başladı! Altınay Tavanında Kaç Lot Bekliyor?
Altınay Savunma Teknolojileri AŞ halka arzına dair detaylar netleşti. ALTNY hisse kaç lot düşer, talep toplama ne zaman; işte tüm detaylar…

Lot başına 32 liradan satışı yapılacak ALTNY hisse halka arz büyüklüğü 1.882.352.960 TL olacak. ALTNY hisse talep toplama tarihleri 8-9-10 Mayıs (Çarşamba-Perşembe ve Cuma günleri) olarak belirlendi. “Halka Arz Başvuru ekranından” alım yapılabilecek halka arza saat 17’ye kadar talep girilebilecek. Halka arz edilecek lotların yüzde 69’u yurt içi bireysel yatırımcıya, yüzde 30’u yurt içi kurumsal yatırımcıya ve yüzde 1’i de şirket çalışanlarına ayrılmış durumda. ALTNY hisse kaç lot verir sorusuna da katılımcı sayısı ile doğru orantılı olarak şu şekilde cevap verilebilir:

  • 2.500.000 Katılıma 17 Lot (₺544)
  • 2.900.000 Katılıma 14 Lot (₺448)
  • 3.300.000 Katılıma 13 Lot (₺416)
  • 3.700.000 Katılıma 11 Lot (₺352)

Tedbirli olmak adına 25 lot başvuru yapmak faydalı olabilir.

İLGİLİ HABER Altınay Savunma Hissesi Tavan Serisi Yapabilir mi? ALTNY Hisse Kaç Tavan Yapar?
Altınay Savunma Teknolojileri AŞ halka arzına dair detaylar netleşti. ALTNY hisse kaç lot düşer, talep toplama ne zaman; işte tüm detaylar…
ALTNY Hisse Kaç Lot Düşer, Talep Toplama Ne Zaman?

ALTNY Hisse Kaç Lot Düşer, Talep Toplama Ne Zaman?

ALTNY Çarpanları Nasıl, Hisse Ucuz mu, Katılım Endeksine Uygun mu?

Altınay Savunma Teknolojileri AŞ halka arzı katılım endeksine uygun olarak değerlendirildi. ALTNY FK’sı 19,08 ve PD/DD’si de 4,13 olarak hesaplandı. Şirketin çarpanlarının “ortalama” değerde olduğu söylenebilir.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Altınay Savunma Halka Arz Gelirini Nerede Kullanacak?

Şirketin halka arzdan elde edeceği geliri kullanım alanları ise şu şekilde belirlendi:

  • Yeni tesis ve üretim teknolojileri için (yüzde 50)
  • Test ve doğrulama teknolojileri ile ARGE ve ÜRGE Yatırımları için (yüzde 15)
  • İşletme sermayesi için (yüzde 15)
  • Şirket satın alınması ve iş ortaklıkları kurulması için yüzde (10)
  • Global satış ve pazarlama ağı için (yüzde 5)
  • Finansal borç ödemeleri için (yüzde 5)

ALTNY Halka Arz Taahhütleri Neler? ALTNY Hisse Ne Zaman İşleme Girecek?

Altınay Savunma Teknolojileri AŞ’nin halka arzında Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, Yatırım Finansman ve Ziraat Yatırım konsorsiyum lideri olarak görev alacak. 7,5 milyar TL’lik piyasa değeri ile Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacak olan Altınay Savunma’nın halka açıklık oranı ise yüzde 25 olacak. Şirketin verdiği halka arz taahhütleri arasında 1 yıl sermaye artırımı ortak satışı yapmamak bulunuyor.

ALTNY hisse için 15 gün süreyle fiyat istikrarı planlanırken, payların Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacağı tarih henüz netleşmedi. Beklentiler dahilinde ALTNY hissenin 13 Mayıs Pazartesi günü ile başlayan hafta içerisinde borsada işlem görmeye başlayacağı düşünülüyor.

Altınay Savunma Hakkında KAP Bildirimi

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz