SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Arena Bilgisayar 87 Milyon Dolara Paynet Hisselerini Sattı

Payları Borsa İstanbul’da ARENA kodu ile işlem gören Arena Bilgisayar 87 milyon dolara Paynet hisselerinin satışını gerçekleştirdi.

Yayınlanma:
Arena Bilgisayar 87 Milyon Dolara Paynet Hisselerini Sattı

Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş’den dev satış duyuruldu. Daha önce şirket tarafından yapılan diğer açıklamalarda Paynet Ödeme Hizmetleri A.Ş.’nin satışı ile ilgili olarak görüşmeler yürütüldüğü kamuoyuna deklare edilmişti. Dün (6 Mayıs 2024 Pazartesi) itibariyle firmanın satışının tamamlandığı duyuruldu. Paynet Ödeme Hizmetleri A.Ş. hisselerinin tamamı İyzi Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş’ye Arena Bilgisayar tarafından 87 milyon dolar bedel karlılığında devredildi.

Arena Bilgisayar 87 Milyon Dolara Paynet Hisselerini Sattı

Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin bağlı ortaklığı konumunda bulunan Paynet Ödeme Hizmetleri A.Ş için düzenlenen satış sözleşmesinde 87 milyon dolarlık tutara ek olarak “Hisse devir tarihi itibariyle şirket hesaplarında bulunan düzeltilmiş net nakit varlık miktarı” da firmaya ödenecek. Söz konusu satışın, Arena Bilgisayar bilançosuna olumlu etki etmesi bekleniyor.

Arena Bilgisayar, Paynet hisselerinin satışından elde edeceği karı da nerede kullanacağını ilgili KAP bildiriminde yatırımcılarına duyurdu. Buna göre, firmanın satışından elde edilecek net kar tutarı ile banka kredilerinin kapatılması yoluna gidilecek. Yönetim Kurulu’nun oy birliği ile alınan bu kararı doğrultusunda, şirketin mali ve finansal yapısının güçlendirilmesinin amaçlandığı deklare edildi.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

ARENA Hisse Yorum Analiz 2024

Arena Bilgisayar’ın BİST de işlem görmekte olan payları, borsada son dönemde en iyi performans gösteren hisseler arasında yer alıyor. Güncel olarak 61 TL seviyesinde bulunan (6 Mayıs Pazartesi seans kapanışı fiyatı) ARENA hisse; son 5 günde yüzde 18’den fazla ve son 1 ayda da yüzde 38’den fazla değer artışı yaşadı.

Arena Bilgisayar 87 Milyon Dolara Paynet Hisselerini Sattı

Arena Bilgisayar 87 Milyon Dolara Paynet Hisselerini Sattı

ARENA hissenin son 6 aydaki primi yüzde 150’yi aşarken, son 1 yıldaki primlenme seviyesinin de yüzde 300’ün üzerine çıktığı görülmekte. Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin imzalamış olduğu son anlaşmanın ardından, şirket hisselerinin Borsa İstanbul’da olumlu tepki vermesi beklenmekte. Bununla birlikte, son dönemde ciddi şekilde primlenen hissenin herhangi bir düzeltme sürecine girebilme ihtimaline karşı yatırımcıların dikkatli olması ve “kademeli işlem açma” tedbirine riayet etmesi de önem arz ediyor.

ARENA hisse için işlem açmak isteyen yatırımcıların haftalık teknik destek düzeylerini göz önünde bulundurmaları ve olası düzeltmeye girme durumunda hissenin hangi seviyeye kadar geri çekilebileceğini ön görmeleri kritik önemde bulunuyor.

ARENA KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz