SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Borsada Bu Hafta En Çok Hangi Hisseler Yükseldi – 18 Mayıs 2024?

BİST de 1 hafta daha geride kaldı. BIST 100 Endeksi’nin rekor tazelediği hafta hareketli geçti. Peki, borsada bu hafta en çok hangi hisseler yükseldi?

Yayınlanma:
Borsada Bu Hafta En Çok Hangi Hisseler Yükseldi – 18 Mayıs 2024?

Borsa İstanbul son dönemde yükseliş trendini sürdürse de, pek çok hissenin aylar önceki seviyesinin altında olduğu görülüyor. Zira BIST 100’deki yükseliş, bilhassa bankacılık endeksi hisseleri ile sürüyor. XBANK endeksinde yer alan bankacılık sektörü payları, yabancı yatırımcının ilgisiyle zirve tazelerken; ender de olsa yan tahtalarda da yükselişler göze çarpıyor. Bu süreçte elbette tavan serisi yapan hisseler de mevcut. İçeriğimizde, 17 Mayıs Cuma günü ile sona eren haftada en yüksek prim yapan hisseleri derledik. Borsada bu hafta en çok hangi hisseler yükseldi sorusuna Arz Takvimi takipçileri ile birlikte yanıt arayalım…

Borsada Bu Hafta En Çok Hangi Hisseler Yükseldi – 18 Mayıs 2024?

Borsada 13 Mayıs Pazartesi günü ile başlayan ve 17 Mayıs Cuma günü ile sona eren haftada en çok yükseliş kaydeden hisseler ile, söz konusu hisselerin yükseliş oranları aşağıdaki gibi oldu:

İLGİLİ HABER BIST Pay Endekslerinde Nisan 2024 İtibariyle Değişim Yaşanacak Hisseler
BİST de 1 hafta daha geride kaldı. BIST 100 Endeksi’nin rekor tazelediği hafta hareketli geçti. Peki, borsada bu hafta en çok hangi hisseler yükseldi?
  • Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. – BJKAS hisse yüzde 46,15 oranında artış kaydettiği son 5 işlem gününün ardından haftayı 30,02 TL’den kapattı.
  • Uzertaş Boya Sanayi Ticaret ve Yatırım A.Ş. – UZERB hisse yüzde 27,64 oranında artış kaydettiği son 5 işlem gününün akabinde haftayı 893,5 liradan tamamladı.
  • Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. – TRILC hisse yüzde 26,52 oranında artış kaydettiği son 5 işlem gününün akabinde haftayı 35,78 TL’den kapattı.
  • Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş. – BRKO hisse yüzde 22,35 oranında artış kaydettiği son 5 işlem gününün akabinde haftayı 9,69 TL’den tamamladı.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

  • Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş. – ALTNY hisse yüzde 21 oranında artış kaydettiği son 2 işlem günüyle (yeni halka arz olan şirket payları) haftayı 38,72 TL’den kapattı.
  • Merit Turizm Yatırım ve İşletme A.Ş. – MERIT hisse yüzde 20,35 oranında artış kaydettiği son 5 işlem gününün ardından haftayı 159,70 TL’den tamamladı.
  • Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. – SKYMD hisse yüzde 19,72 oranında artış kaydettiği son 5 işlem gününün ardından haftayı 16,09 liradan tamamladı.
  • Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. – TDGYO hisse yüzde 19,60 oranında artış kaydettiği son 5 işlem gününde haftayı 13,12 TL’den tamamladı.
  • Vanet Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş. – VANGD hisse yüzde 18,58 oranında artış kaydettiği son 5 işlem gününde haftayı 25,14 TL’den kapattı.

KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz