SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Bu şartı taşıyan herkese devlet her ay kuruşu kuruşuna 3.504,84 TL ödeyecek

Güncelleme: 11:24 - 03.04.2024
Bu şartı taşıyan herkese devlet her ay kuruşu kuruşuna 3.504,84 TL ödeyecek

Belirtilen şartları taşıyan herkese her ay belirli miktarlarda devlet ödemesi yapılıyor. Bu kapsamda aktarılan son habere göre belirtilen şartları taşıyan herkese devlet her ay kuruşu kuruşuna 3.504,84 TL ödeme yapacak! Ödemelere ilişkin merak edilenler ve başvuru şartlarına ilişkin detaylar netlik kazandı!

GEÇEN YIL 2.348 TL ÖDENİYORDU

2024 yılı için verilecek asgari ücrete yapılacak olan zam A’dan Z’ye pek çok kalemi etkiledi. Bu noktada vatandaşlar en çok yaşlılık aylığına ilişkin detayları merak ediyor. Yaşlılık aylığı ne kadar oldu, yaşlılık aylığı almak için aranan şartlar neler?^2024 yılında asgari ücrete gelen zam belli oldu. Bunun üzerine belirtilen şartları taşıyanlara verilecek olan yaşlılık aylığı da zamlandı. Geçtiğimiz yıl temmuz ayında 2 bin 348 TL olarak ödenen yaşlılık aylığı ocak ayında 3.504,84 TL olarak güncellendi.

YAŞLILIK AYLIĞI NEDİR, KİMLER ALABİLİR?

Yaşlılık aylığından yararlanmak isteyenler bu aylığa ilişkin detayları merak ediyor. Sosyal güvencesi olmayan ve aylık bağlanacak olan kişinin kendisi ve eşi dikkate alınarak kişi başı düşen gelirin net asgari ücretin 1/3’ünden az olması gerekmektedir. 65 yaş üstüne verilecek olan bu yardım aylık olarak hak sahiplerinin hesaplarına yatırılmaktadır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Başvuru şartları da belli oldu. 65 yaş üstü vatandaşların belirtilen şartları taşıması halinde bu ödemeden yararlanabilecekleri açıklandı. İşte o şartlar:

  • TC vatandaşı olmak
  • Muhtaçlık durumunun alınacak belgelerle belgelenmiş olması
  • Nafaka bağlanmamış olmak
  • SGK’dan hiçbir şekilde başka aylık ya da gelir almamak

YAŞLILIK AYLIĞI NE KADAR OLDU?

Yaşlılık aylığının ne kadar olduğu belli oldu. Ocak ayında asgari ücrete gelen zam ile birlikte 2023 Temmuz ayında 2 bin 348 TL olan yaşlılık aylığı Ocak 2024’te 3 bin 504,84 TL olarak güncellendi. Hak sahibi vatandaşlar Şubat 2024 tarihinden itibaren zamlı ödemelerini almaya başladı. Ödemeler her ayın belirli günlerinde vatandaşların hesaplarına yatırılıyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz