SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Büyük Hekimoğulları Gıda Halka Arz Ne Zaman? Büyük Hekimoğulları Gıda Kimin?

SPK'dan onay bekleyen şirketlerden biri olan Büyük Hekimoğulları Gıda halka arz ne zaman, kimin ve ne iş yapar, inceleyelim...

Yayınlanma:
Büyük Hekimoğulları Gıda Halka Arz Ne Zaman? Büyük Hekimoğulları Gıda Kimin?

Un üretiminde ülkemizin önde gelen markalarından olan Büyük Hekimoğulları Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş, 1985 yılından bu yana sektörde faaliyet göstermektedir. Halka arz olmak için SPK’ya başvuru yapan şirket, sermaye artırımı ve ortak satışı olacak şekilde toplamda 165 milyon lot satışı gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda firma, ödenmiş sermayesini 530 milyon TL’den 655 milyon TL’ye çıkarmak için 125 bin lot satışı ve 40 milyon lot da ortak satışı planlamaktadır. Peki, Büyük Hekimoğulları Gıda halka arz ne zaman, Büyük Hekimoğulları Gıda kimin, ne iş yapar, gibi soruların cevaplarına bakalım…

Büyük Hekimoğulları Gıda Kimin, Ortaklık Yapısı Nasıl?

Büyük Hekimoğulları Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş pay sahipleri ve sahiplik oranları şu şekildedir:

İLGİLİ HABER Anadolu Sigorta Hissesi ANSGR Hedef Fiyat 2024 Tahminleri
SPK'dan onay bekleyen şirketlerden biri olan Büyük Hekimoğulları Gıda halka arz ne zaman, kimin ve ne iş yapar, inceleyelim...
  • Adnan Hekimoğlu – Yüzde 60
  • Osman Nuri Hekimoğlu – Yüzde 10
  • Asuman Hekimoğlu – Yüzde 10
  • Kamil Hekimoğlu – Yüzde 10
  • Utku Hekimoğlu – Yüzde 10

Taslak izahnamede yer alan şirketin ortaklık yapısına ilişkin tablo aşağıdaki gibidir:

Büyük Hekimoğulları Gıda Kimin, Ortaklık Yapısı Nasıl?

Büyük Hekimoğulları Gıda Kimin, Ortaklık Yapısı Nasıl?

Büyük Hekimoğulları Gıda Ne İş Yapar?

Büyük Hekimoğulları Gıda 1985 yılında Konya’da kurulmuş ve un üretimi faaliyetlerinde bulunmaya başlamıştır. Adnan Hekimoğlu tarafından kurulan şirket, yapılacak ürünün ihtiyacı olan özelliklere sahip farklı un çeşitleri üretimi de gerçekleştirmiştir. Kısa zaman içerisinde büyüme kaydeden Büyük Hekimoğulları Gıda 2021 yılı verilerine göre Türkiye’nin en büyük ikinci 500 şirketi arasında yerini almayı başarmıştır.

İLGİLİ HABER 2024’ün İlk Bülteninde de Yeni Halka Arz Onayı Çıkmadı – 10 Ocak 2024
SPK'dan onay bekleyen şirketlerden biri olan Büyük Hekimoğulları Gıda halka arz ne zaman, kimin ve ne iş yapar, inceleyelim...

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Ürün yelpazesini genişleten firma önce ulusal pazarda ardından da küresel pazarda adını duyurmuş, ihracat anlamında da önemli bir başarı elde etmiştir. Günümüzde, ürüne göre un üretimi konusunda markalaşan ve bu kapsamda Pırlanta, Safir, Yakut, Ziynet, Kolye ve Akik marka unlarının üretimini gerçekleştiren şirket; unlu mamul üretimi yapan tesislerin en tercih ettiği firmalardan biri haline gelmiştir.

Büyük Hekimoğulları Gıda Finansal Durum

Büyük Hekimoğulları Gıda taslak izahnamesinde yer alan ve bazı önemli finansalların yer aldığı tablo aşağıdaki gibidir:

Büyük Hekimoğulları Gıda Finansal Durum ve Bilanço

Büyük Hekimoğulları Gıda Finansal Durum ve Bilanço

Büyük Hekimoğulları Gıda Halka Arz Ne Zaman? Büyük Hekimoğulları Gıda Halka Arz Bilgileri!

Büyük Hekimoğulları Gıda halka arz tarihi, şirketin SP’dan onay almasının ardından açıklanacaktır. Henüz Büyük Hekimoğulları Gıda halka arzı onaylanmadığı için, tarih belli değildir; açıklandığında biz de buradan duyuruyor olacağız.

Büyük Hekimoğulları Gıda taslak izahnamesinde yer alan bilgilere göre 125 milyon lotu sermaye artırımı, 20 milyonu da ortak satışı olacak şekilde toplamda 165 milyon lotun satışı planlanmaktadır. 20 milyon lot, büyük ortak Adnan Hekimoğlu’nun sahip olduğu lotlardandır. Ahlatçı Yatırım’ın aracılık edeceği halka arzın bireysele ve şirket çalışanlarına eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Bu kapsamda henüz pay tahsisat grupları belirlenmemiştir.

Halka arz gerçekleştikten sonra Büyük Hekimoğulları Gıda halka açıklık oranı yüzde 25,19 olacaktır. Bunların yanı sıra şirketin borsa kodu henüz belli değildir. Söz konusu veriler taslak izahnamede yer alan bilgilerdir. Onaylı izahname yayımlandığında bu bilgilerde değişiklik olma ihtimali mevcuttur.

Büyük Hekimoğulları Gıda Ne İş Yapar?

Büyük Hekimoğulları Gıda Ne İş Yapar?

Büyük Hekimoğulları Gıda Halka Arz Geliri Kullanım Alanları ve Halka Arz Taahhütleri!

Büyük Hekimoğulları Gıda halka arz geliri kullanım alanları fon kullanım raporunda yer alan bilgilere göre aşağıdaki gibi listelenebilir:

  • Yüzde 30 – 40’ı işletme sermayesi finansmanı
  • Yüzde 22 – 33 güneş enerjisi santrali (GES) yatırımı finansmanı
  • Yüzde 9 – 11 makine ve ekipman için gereken finansman

Büyük Hekimoğulları Gıda halka arz taahhütleri kapsamında ise 30 gün boyunca fiyat istikrarı bulunmaktadır. Şirket brüt halka arz gelirinin yüzde 20’si ile fiyat istikrarı planlamaktadır. Bununla birlikte Büyük Hekimoğulları Gıda halka arzında 1 yıl boyunca ihraççı ve ortaklar pay satışı gerçekleştirmeyeceklerdir.

Büyük Hekimoğulları Gıda Resmi Site

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz