SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

DOGUB Hisse Tahtası Kapatıldı! DOGUB Cezası Ne Zaman Bitiyor 2024?

Borsa İstanbul Yönetimi tarafından DOGUB hisse tahtası kapatıldı! Peki DOGUB cezası ne zaman bitiyor? İşte detaylar…

Yayınlanma:
DOGUB Hisse Tahtası Kapatıldı! DOGUB Cezası Ne Zaman Bitiyor 2024?

Doğusan Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş payları için haftalık ilk işlem gününde dikkat çekici bir haber geldi. Seans açılışından önce KAP üzerinden kamuoyuna deklare edilen habere göre DOGUB hisse tahtası kapatıldı! “Genel Kurul kararlarının son gönderim tarihi itibariyle Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilmemiş olması nedeniyle” kapatılan DOGUB hisse işlem sırası, yatırımcılarında adeta şok etkisi oluşturdu. Peki, DOGUB cezası ne zaman bitiyor? Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

DOGUB Hisse Tahtası Kapatıldı! DOGUB Cezası Ne Zaman Bitiyor 2024?

Geçtiğimiz haftayı 21,38 TL’den kapatan DOGUB hisse, yeni haftaya başlayamadı. Teorik eşleşme seansı başlamadan önce KAP’a geçilen bildirimle, hissenin tahtasının “geçici süreyle” kapatıldığı duyuruldu. Bu nedenle, DOGUB payları bugün seans açılışında emir toplayamadı ve saat 10 itibariyle de BIST de işlem görmeye başlayamadı.

Şirketin yatırımcılarını üzen bu durum sonrasında, pek çok yatırımcı tarafından DOGUB cezası ne zaman bitecek sorusu dile getirilmeye başlandı. Daha önce farklı hisseler için de BIST Yönetimi tarafından alınan kararın, ilgili eksiklik giderildikten sonra derhal değiştirildiği görülmüştü. Dolayısıyla; Doğusan Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Genel Kurul kararlarını KAP’a göndermesi ile birlikte DOGUB payları borsada yeniden işlem görmeye başlayacak. Bu durumun da bugün ya da en geç yarın gerçekleşmesi ve DOGUB’un yeniden işlemlere başlaması bekleniyor.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

DOGUB Hisse Ne Durumda, Nasıl Etkilenecek?

Son 5 işlem gününde yüzde 9’a yakın düşüş yaşayan DOGUB hissenin tahtasının kapatılması, şirketin yatırımcılarını endişelendirirken; işleme yeniden başlamasının akabinde hissenin nasıl bir seyir izleyeceği de merak konusu oldu. Daha önce benzer şekilde tahtası kapatılan hisselerin, yeniden işleme başladıklarında sergiledikleri hareket dikkate alınarak ön görüde çalışılabilir.

DOGUB Hisse Tahtası Kapatıldı! DOGUB Cezası Ne Zaman Bitiyor 2024?

DOGUB Hisse Tahtası Kapatıldı! DOGUB Cezası Ne Zaman Bitiyor 2024?

Tahtası kapatılan ve ardından yeniden açılan paylarda genellikle kısmi bir düşüş göze çarpıyor. Satışların devamı gelmemesi durumunda ise paylarda pey der pey toparlanma başlıyor. DOGUB tahtasının yeniden açılmasıyla hissede yaşanacak hareket de yatırımcılar ve piyasa aktörleri tarafından dikkatle takip edilecek.

DOGUB KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz