SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

EKSUN Hisse Bedelsiz KAP Haberi Sonrası Haftayı Tavanda Kapattı

Eksun Gıda Yönetim Kurulu’nun aldığı bedelsiz sermaye artışı kararı yatırımcılarını sevindirdi. EKSUN hisse bedelsiz KAP haberi sonrası haftayı tavanda kapattı.

Yayınlanma:
EKSUN Hisse Bedelsiz KAP Haberi Sonrası Haftayı Tavanda Kapattı

Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından 9 Mayıs Perşembe akşamı, borsada seans kapanışının ardından gelen KAP bildirimi, yatırımcıları tarafından coşkuyla karşılandı. Şirket iç kaynaklarından karşılanmak üzere yüzde 757 oranında sermaye artışına gitme kararı alan firma, ödenmiş sermayesini 70 milyon TL düzeyinden 600 milyon TL seviyesine çıkarmak üzere harekete geçti. 530 milyon liralık sermaye artışını, firmanın “Emisyon Primi hesabından” yapacağı deklare edildi. EKSUN hisse bedelsiz KAP haberi sonrası haftayı tavanda kapattı. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

Eksun Gıda Bedelsiz Sermaye Artışı KAP Haberi Geldi

Geçtiğimiz yıl halka arzı gerçekleştirilen Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş, aradan geçen yaklaşık 1 yıllık zaman diliminin ardından bedelsiz sermaye artışına gitmeye karar verdi. Firmanın Yönetim Kurulu tarafından alınan karar uyarınca; bedelsiz sermaye artışının “bir defaya mahsus olmak üzere kayıtlı sermaye tavanı da aşılarak” yapılmasının uygun görüldüğü belirtildi. Zira şirketin sermaye tavanı 240 milyon TL düzeyinde bulunuyordu.

EKSUN Hisse Ne Zaman, Kaç TL’den Bölünecek?

Bedelsiz sermaye artışı için Yönetim Kurulu kararı alan ve süreci başlatan Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş, SPK başta olmak üzere resmi başvurularını gerçekleştirecek. Sermaye artışı için onay verecek kurumun Sermaye Piyasası Kurulu olması nedeniyle, EKSUN hissenin ne zaman bölüneceği henüz netlik kazanmadı. SPK’dan onay geldiğinde, EKSUN payları bölünecek ve portföyünde 70 lotu olan yatırımcının 600 lotu olacak.

EKSUN Hisse Bedelsiz KAP Haberi Sonrası Haftayı Tavanda Kapattı

EKSUN Hisse Bedelsiz KAP Haberi Sonrası Haftayı Tavanda Kapattı

EKSUN hissenin kaç liradan bölüneceği de SPK’nın onay tarihi ile doğrudan ilintili olacak. Zira, bahse konu tarihte hissenin kaç TL seviyesinde olacağını şimdiden ön görmek mümkün değil. Halen, SPK da sermaye artışı onayı bekleyen onlarca şirket bulunmakta.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

EKSUN Hisse Karar Sonrası Borsa İstanbul’da Şaha Kalktı!

9 Mayıs Perşembe akşamı duyurulan kararın ardından, şirketin BİST de işlem gören payları Borsa İstanbul’da 10 Mayıs Cuma gününe, günün tavan fiyatından “merhaba” dedi. Gün boyu tavan bozmayan EKSUN hisse, günü ve haftayı da 66,05 TL’den tamamladı. Gün sonu itibariyle, EKSUN hisse tavanında alım için 1 milyon lotun üzerinde emir beklemekteydi.

EKSUN hisse için haftalık teknik destek seviyeleri; 60 TL, 57 TL ve 54 TL olarak sıralanabilir. Hissenin direnç düzeyleri ise 70 TL, 75 TL ve 82 TL olarak ifade edilebilir.

EKSUN KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz