SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

ELITE Hisse Patron Satış KAP Haberi Sonrası Taban Oldu

Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından bugün gelen KAP bildirimi hisseyi olumsuz etkiledi. ELITE hisse patron satış haberiyle taban oldu.

Yayınlanma:
ELITE Hisse Patron Satış KAP Haberi Sonrası Taban Oldu

Gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalardan biri konumunda bulunan Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş, dün akşam seans bitişi ile dikkat çekici bir haberle gündem oldu. Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden geçilen bildirime göre firmanın yönetim kurulu başkanı Ahmet Yaşar EŞMEKAYA, sahibi olduğu paylardan 10 milyon lotunun borsada satışa konu edilebilmesi adına harekete geçti. Haberle birlikte ELITE hisse BIST de bugüne satıcılı başladı. ELITE hisse patron satış KAP haberi sonrası kısa sürede tabanladı. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

ELITE Hisse Patron Satış KAP Haberi Sonrası Taban Oldu

2021 yılında halka arzı gerçekleştirilen Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş, pey der pey yükseldikten sonra esas rallisini 2023 yılında yapmıştı. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında 12,5 lira civarında olan ELITE payları, ardından başladığı ralliyle 5 katına çıkmıştı. Bugüne değin ELITE en yüksek 77 TL seviyesini gördü. Bahse konu rakama Aralık 2023 itibariyle ulaşan hisse değeri, ardından alçalan tepeler halinde geri çekilmeye başladı.

İLGİLİ HABER NATEN, ESEN, ELITE, SISE… Hissesini Geri Alan Patronlar ve Şirketler
Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından bugün gelen KAP bildirimi hisseyi olumsuz etkiledi. ELITE hisse patron satış haberiyle taban oldu.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten ve hali hazırda firmanın büyük ortağı konumunda bulunan Ahmet Yaşar EŞMEKAYA’dan gelen bildirim, firmanın yatırımcılarını memnun etmedi. Dün (14 Mayıs Salı) seans kapanışı itibariyle geçilen KAP bildirimine göre, hali hazırda sahip olduğu 44,5 milyon lot ile firmanın büyük ortağı olarak dikkat çeken iş adamı; söz konusu lotlardan 10 milyon adedini borsada satışa konu olabilmesi adına Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurdu.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Yönetim Kurulu Başkanı’nın satış başvurusu haberi sonrasında Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Borsa İstanbul’da ELITE kodu ile işlem görmekte olan payları bugüne (15 Mayıs 2024 Çarşamba) satıcılı başladı. Kısa sürede taban olan hissede an itibariyle günün taban seviyesi olan 41,32 TL’de binlerce lot satış için bekliyor.

ELITE Hisse Patron Satış KAP Haberi Sonrası Taban Oldu

ELITE Hisse Patron Satış KAP Haberi Sonrası Taban Oldu

Hissenin taban olması ile ilgili sosyal mecralarda paylaşımda bulunan yatırımcıların en çok dile getirdiği sorular arasında; “ELITE hisse kaç lotu var” suali de yer alıyor. Güncel olarak halka açık konumda şirketin 40,8 milyon lotu bulunuyor. Ancak borsada yeni satışa konu edilecek lotlar ile bu rakamın artması söz konusu. ELITE hissede bugünün hacim rakamı ise 2 milyon lotu aşmış durumda.

ELITE KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz