SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Finans

Emekliler ve memurlar ACİL kontrol etsin! Maaşlarda FLAŞ KESİNTİ eksik yatacak

Yayınlanma:
Emekliler ve memurlar ACİL kontrol etsin! Maaşlarda FLAŞ KESİNTİ eksik yatacak

Emekliler ve memurlar ACİL kontrol etsin! Maaşlarda FLAŞ KESİNTİ eksik yatacak – Milyonlarca memur ve emekliye kötü haber son dakika duyuruldu. Hem emeklileri hem de memurları ilgilendiren son dakika açıklaması ile maaşlarda kesinti yapılabileceği ifade edildi.

Ülkemizde Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT düzenlemesi kapsamında milyonlarca kişi emekli olurken emeklilik işlemleri tüm hızı ile devam ediyor. Hem EYT düzenlemesi ile hem de prim gün yıl şartını tamamlayarak pek çok kişi emeklilik başvurusu yaparken konu hakkında bir son dakika gelişmesi daha yaşandı. Bu kişilere aylık kesintisi uyarısı yapıldı. Hemen kontrol edin sizin de maaşınızdan kesinti yapılabilir…

İŞÇİLERDEN PRİM VE MEMURLARDAN AYLIK KESİNTİSİ

EYT ile emekli olanların büyük bölümü mart ayında dilekçe verirken, aynı işyerinde çalışmaya devam ediyor. Emekli aylığı bağlanıp yaşlılık aylığı kesilmeden yeniden çalışılması durumunda sosyal güvenlik destek primi kesiliyor.

YILLIK İZİN SÜRELERİ

Çalışanlar için belirlenen asgari yıllık süreler 14 gün olurken emekli çalışanlar için ise 20 günden başlamaktadır. Emekli olduktan sonra çalışmaya devam eden kişilerin yıllık izni emeklilerde farklılık gösterirken sigortalı çalışanlar 1-5 yıllık çalışanlar 14 gün, 5-15 yıllık çalışanlar 20 gün, çalışma süresi 15 yılı aşanlar da 26 gün kullanabilir.

Yapılan açıklama ile milyonlarca kişinin hemen kesintileri kontrol etmeleri istendi. EYT kapsamına giren ya da kendi emeklilik haklarını elde ederek emekli olan kişilere yönelik olarak çalışmaya devam etmeleri durumunda maaşlarından kesintiye gidilecek. Bu kişilerin sosyal güvenlik destek primlerinde kesintiye gidilecek ve bu nedenle maaşları eksik yatırılacak.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz