SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekliye 3 ödeme birden! Yaranıza merhem olacak toplu ödemeler o tarihte hesabınızda

Yayınlanma:
Emekliye 3 ödeme birden! Yaranıza merhem olacak toplu ödemeler o tarihte hesabınızda

Ülke gündeminde seçimler ve emeklilere yapılacak olan ödemeler yer alıyor. Emekliye yapılan ödemeler gündemin önemli konu başlıkları arasında yer alırken ortaya çıkan bir detay da emekliye bayram müjdesi niteliğinde oldu. Emekliler için yapılan ödemeler gündemin önemli konu başlıkları arasında yer alırken son yapılan açıklamalarla beraber emeklinin de heyecanı arttı.  Emekliler bu yıl aldıkları maaş zammının yanından ikramiye ve promosyon ödemeleri için de zam haberi aldı.

Emeklilere yılın ilk 6 ayında geçerli olacak maaş zammı yüzde 49,25 olarak açıklanırken en düşük emekli maaşı da 10 bin lira olarak belirlenerek resmileşti. Ancak asgari ücretin 17 bin 2 TL olduğu dönemde maaşlarını yetersiz bulan emekliler iyileştirme beklentisi içine girerken yapılan son açıklamalarda seyyanen ya da ara zam için kapılar kapatıldı.  Yerel seçim öncesinde emekliye ikramiye ve promosyon zammı müjdesi geldi.

EMEKLİLER MAAŞ, İKRAMİYE VE PROMOSYON ÖDEMELERİNİ BİR ARADA ALACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı’nda olmak üzere yılda 2 kez 2’şer bin liradan toplamda 4 bin ödenen ikramiyelere zam kararı aldıklarını duyurdu. Emekli ikramiyeleri bu yıl için yüzde 50 artışla 3 bin lira seviyesine ulaşırken promosyonlara da zam açıklaması yapıldı.

Emekliye 3 ödeme birden! Yaranıza merhem olacak toplu ödemeler o tarihte hesabınızda

Bununla beraber kamu bankalarında en yüksek 5 bin lira olan promosyonların 8 ila 12 bin TL seviyesine çıkarılması için talimat verilirken ödemelerle ilgili olarak bir tarih detayı gündeme geldi. Emeklilere yapılacak olan ödemelere ilişkin olarak yapılan detaylar gündemde yer edinirken emekliye ödenecek olan ikramiyelerin 2 – 5 Nisan tarihleri arasında hesaplara geçeceği bildirildi. Bu çerçevede kamu bankalarında promosyon güncellemesi başvuruları alınırken ödemelerin de 28 Mart tarihi itibariyle yapılacağı kaydedilirken maaş ödemelerini de düşündüğümüz zaman emekliler 3 ödeme birden alacak. Promosyon alma hakkı olmayan emekliler ise 2 ödeme alacak. Ancak bayramın hemen öncesinde hesaplara geçecek olan ödemeler kapsamında rahat nefes alacak olan emeklilerin seyyanen zam beklentisi ise hala devam ediyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz