SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Europower Enerji (EUPWR Hisse) 4 Milyon Euroluk İş Aldı

Payları Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan önemli enerji firmalarından biri olan Europower Enerji (EUPWR hisse) 4 milyon Euroluk iş aldığını duyurdu.

Yayınlanma:
Europower Enerji (EUPWR Hisse) 4 Milyon Euroluk İş Aldı

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş yeni haftanın ilk iş gününde dev sözleşmeyi açıkladı. Firmadan seansın ilk saatlerinde KAP üzerinden yapılan açıklama sonrasında EUPWR hisse de hareketlilik arttı. Europower Enerji (EUPWR hisse) 4 milyon Euroluk iş detaylarına Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Europower Enerji (EUPWR Hisse) 4 Milyon Euroluk İş Aldı

2023 yılında halka arzı gerçekleştirilen Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş, aradan geçen 1 yıllık zaman diliminde piyasa değerini yaklaşık 4’e katladı. Bu süreçte firma, önemli iş anlaşmaları yapmayı sürdürdü. 20 Mayıs Pazartesi günü ile başlayan haftada şirketten büyük meblağlı bir anlaşma duyurusu daha geldi.

İLGİLİ HABER Europower Enerji ve Otomasyon Bilanço Açıkladı! EUPWR Hisse Ne Tepki Verdi?
Payları Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan önemli enerji firmalarından biri olan Europower Enerji (EUPWR hisse) 4 milyon Euroluk iş aldığını duyurdu.

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş’den yapılan açıklamaya göre, Avrupa’da yerleşik bir firmadan 4 milyon Euroluk sipariş alındı. Söz konusu siparişin konusu ise; “Angola’da bulunan bir yüksek gerilim trafo merkezinde kullanılmak üzere ‘Yüksek Gerilim Ekipmanları’ satışı” olarak açıklandı.

Net 4 milyon 60 bin Euroluk siparişin güncel TCMB kuru ile karşılığının 142 milyon 303 bin TL olduğu belirtildi. Sipariş konusu işin teslim süreci ile ilgili olarak herhangi bir detaya yer verilmeyen bildirimde, yapılan anlaşmanın ciroya ve karlılığa olumlu etki edeceği vurgulandı.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

EUPWR Hisse Neden Düşmeye Devam Ediyor?

Haftaya satıcılı şekilde giriş yapan Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş hissesi EUPWR, firmadan gelen önemli iş anlaşması KAP haberinin ardından sert şekilde yukarı yönlü tepki verse de “yeşil” yakması uzun sürmedi. Gelen satışların ardından yeniden yönünü aşağıya çeviren EUPWR hisse, günlük yüzde 1’i aşan düşüşü ile 142,5 lira civarına geri çekildi.

Europower Enerji (EUPWR Hisse) 4 Milyon Euroluk İş Aldı

Europower Enerji (EUPWR Hisse) 4 Milyon Euroluk İş Aldı

EUPWR hissedeki son 6 aylık performansın olumlu olmaması, hissenin yatırımcılarının EUPWR neden düşüyor sorularını dile getirmelerine neden oluyor. Halka arzı sonrasında yaptığı rallinin ardından başlayan düzeltme sürecinde; TCMB’nin faiz artırım döngüsüne girmesi, İsrail – Filistin savaşı gibi pek çok olumsuzluk ile karşılaşan EUPWR paylarındaki düşüşün son bularak hissenin yeniden yönünü yukarı çevirmesi umuluyor.

EUPWR KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz