SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Ferbis Tarım Halka Arz Ne Zaman? Ferbis Tarım Kimin ve Ne İş Yapar?

Ferbis Tarım'ın halka arz sürecinin başladığı Hektaş tarafından duyurulmuştu. Peki, Ferbis Tarım halka arz ne zaman, kimin ve ne iş yapar, inceleyelim...

Yayınlanma:
Ferbis Tarım Halka Arz Ne Zaman? Ferbis Tarım Kimin ve Ne İş Yapar?

Hektaş Ticaret A.Ş’nin bağlı ortaklıklarından biri olan Ferbis Tarım Ticaret ve Sanayi A.Ş, bitki koruma ve geliştirme çözümlerini üreticilerle buluşturmak için çalışan verim odaklı bir şirkettir. “Verimli Tarımın Yenilikçi Yüzü” mottosuyla faaliyetlerini sürdüren şirketin halka arz sürecine başlayacağı ve bu bağlamda hazırlıkların yapıldığı deklare edilmişti. Peki Ferbis Tarım halka arz ne zaman, kimin, ne iş yapar, bakalım…

 Ferbis Tarım Kimin, Ortaklık Yapısı Nasıl?

Ferbis Tarım Ticaret ve Sanayi A.Ş yüzde 100 oranla Hektaş Ticaret Türk A.Ş’nin bağlı ortaklığıdır. Hektaş’ın ortaklık yapısı ise yüzde 55,37’si Ordu ve Yardımlaşma Kurumu Oyak Genel Müdürlüğü’ne aittir. Kalan yüzde 44,63’lük kısım ise halka açıktır.

İLGİLİ HABER Anadolu Sigorta Hissesi ANSGR Hedef Fiyat 2024 Tahminleri
Ferbis Tarım'ın halka arz sürecinin başladığı Hektaş tarafından duyurulmuştu. Peki, Ferbis Tarım halka arz ne zaman, kimin ve ne iş yapar, inceleyelim...

Ferbis Tarım Ne İş Yapar, Ne Zaman Kuruldu?

FNC Tarım 2027 yılında Hektaş tarafından satın alınmış ve şirket isminde yapılan değişimle Ferbis Tarım’a dönüştürülmüştür. Ferbis adı; Fertilize yani verimli kılmak ile Orbis yani dünya kelimelerinin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER 2024’ün İlk Bülteninde de Yeni Halka Arz Onayı Çıkmadı – 10 Ocak 2024
Ferbis Tarım'ın halka arz sürecinin başladığı Hektaş tarafından duyurulmuştu. Peki, Ferbis Tarım halka arz ne zaman, kimin ve ne iş yapar, inceleyelim...

Hektaş, Ferbis Tarım Ticaret ve Sanayi A.Ş’yi bünyesine kattıktan sonra üretim tesisi yatırımları gerçekleştirerek, şirketin üretim kapasitesini artırmıştır. Şirket 2017 yılında yılık yaklaşık 3300 ton üretim kapasitesi ile çalışırken 2022 yıl sonunda bu rakamı 6 kat kadar artırmış ve yıllık üretimi 18 bin tonun üzerine çıkarmıştır. Niğde’deki üretim tesislerinde imalat yapan Ferbis Tarım, kısa zaman içerisinde hem ürün gamını hem de satış noktalarını artırmıştır.

Ferbis Tarım geçirdiği dönüşümden sonra pazar payını 2017’den bu yana yüzde 0,05 seviyesinden yüzde 8 düzeylerine çıkarmıştır. Bitki koruma ürünleri imal eden şirket ürün portföyünü her geçen gün geliştirmekte ve verimlilik odaklı faaliyetlerini sürdürmektedir.

Hektaş, yüzde 100 bağlı ortaklığı Febis Tarım'ı halka arz edecek.

Hektaş, yüzde 100 bağlı ortaklığı Febis Tarım’ı halka arz edecek.

Ferbis Tarım Halka Arzı Ne Zaman?

Hektaş, yüzde 100 bağlı ortaklığı Febis Tarım’ı halka arz etmek istediklerine ilişkin bildiriyi 23.12.2022 tarihinde KAP’ta yayımlamıştı. Bahse konu bildiri:

“Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı olan ve tarım ilaçları imal, ithal ve pazarlaması alanlarında faaliyet gösteren Ferbis Tarım Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi (“Ferbis”)’in paylarının halka arz yöntemiyle Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem görmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulmasına karar verilmiştir. Bağlı ortaklığımızın halka arz süreci ile ilgili gelişmeler kamuoyu ve yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır” şeklindedir.

Bu bildirinin üzerinden bir yıldan fazla zaman geçmesine rağmen Ferbis Tarım’ın halka arzına ilişkin yeni bir açıklama yapılmadı. Yani Ferbis Tarım halka arz tarihi henüz belli değil; açıklandığında biz de sizlerle bu bilgiyi paylaşıyor olacağız.

Ferbis Tarım Resmi Site

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz