SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Garanti BBVA Yatırım, Yataş’ı Model Portföyüne Dahil Ediyor

Garanti BBVA Yatırım, Yataş (YATAS) hisselerini model portföyüne ekledi. Şirketin 2023 performansı zorlu olsa da, 4Ç23 için toparlanma öngörülüyor.

Güncelleme: 14:46 - 24.04.2024
Garanti BBVA Yatırım, Yataş’ı Model Portföyüne Dahil Ediyor

Garanti BBVA Yatırım, 22 Nisan’da yaptığı açıklamada model portföyündeki değişiklikleri duyurdu. Yatırım kurumu, Yataş’ı (YATAS) model portföyüne ekleyerek önemli bir hamle gerçekleştirdi. Ancak 2023 yılı, Yataş için zorlu geçti. Deprem felaketi ve lojistik sorunlar şirketin performansını olumsuz etkiledi. Üçüncü çeyrekteki satışlardaki daralmanın 25 milyon TL zarara neden olduğu belirtilirken, 4Ç23 için ise toparlanmanın beklendiği açıklandı. Bu dönemde Yataş için 3,9 milyar TL hasılat, 438 milyon TL FAVÖK ve 201 milyon TL net kar öngörülüyor.

garanti-bbva-yatirim-yatasi-model-portfoyune-dahil-ediyor-1.jpg

İLGİLİ HABER FORTE Hisse Bilanço Nasıl Geldi 2024?
Garanti BBVA Yatırım, Yataş (YATAS) hisselerini model portföyüne ekledi. Şirketin 2023 performansı zorlu olsa da, 4Ç23 için toparlanma öngörülüyor.

YATAS için 51,6 TL hedef fiyat belirlendi

Garanti BBVA Yatırım, YATAS için 51,6 TL hedef fiyat belirleyerek model portföyüne ekledi. Hissede yüzde 76 artış potansiyeline işaret ediliyor. YATAS, 22 Nisan’da TSİ 14.35 itibarıyla yüzde 5,5 artışla 31,1 TL’den işlem görüyor ve yıllık bazda yüzde 6 değer kaybetti.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz