SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Garanti Faktoring Bedelsiz Sermaye Artışı Onaylandı! GARFA Hisse Bölünecek!

SPK, yayımladığı yeni bülteni ile Garanti Faktoring bedelsiz sermaye artışı başvurusunu onayladı. GARFA hisse bölünecek, ortaklara yeni lotlar verilecek.

Yayınlanma:
Garanti Faktoring Bedelsiz Sermaye Artışı Onaylandı! GARFA Hisse Bölünecek!

Bedelsiz sermaye artışı için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunan Garanti Faktöring’e beklediği müjdeli haber geldi. SPK, dün akşam (9 Mayıs Perşembe) yayımladığı haftalık bültende Garanti Faktoring bedelsiz sermaye artışını onayladığını duyurdu. Yüzde 400 oranında bedelsiz sermaye artışı gerçekleştirecek Garanti Faktoring’in Borsa İstanbul’da GARFA kodu ile işlem görmekte olan payları bölünecek. GARFA hisse kaça bölünecek, kaç lotu olanın kaç lotu olacak, bölünme ne zaman gerçekleşecek; Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

Yüzde 400 Oranında Garanti Faktoring Bedelsiz Sermaye Artışı Başvurusuna Onay Geldi

Garanti Faktöring’in güncel ödenmiş sermayesi 79,5 milyon TL seviyesinde bulunuyor. Söz konusu tutarın 318 milyon lira artırılarak 397,5 milyon TL düzeyine çıkarılması için 2024 yılı başında SPK’ya başvuruda bulunan firmaya SPK’dan onay geldi. Yüzde 400 oranında gerçekleştirilecek bedelsiz sermaye artırışında kullanılacak meblağ, şirketin iç kaynaklarından karşılanacak.

GARFA Hisse Kaça Bölünecek, Yeni Kaç Lot Dağıtılacak?

Şirketin bedelsiz sermaye artışının onaylanması ile, paydaşlara yeni lotlar verilecek. Portföyünde 1 lot GARFA hisse olan yatırımcı, 4 lot daha GARFA payı sahibi olacak ve toplam lotları 5’e çıkacak. Elinde bulunan GARFA payının bahsettiğimiz orantısal yöntemle kaç lota çıkacağını yatırımcılar hesaplayabilirler.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

GARFA Hisse Kaç Liradan, Ne Zaman Bölünecek?

Garanti Faktoring bedelsiz sermaye artışına onay gelmesi ile birlikte gözler şirkete çevrildi. Zira, SPK’dan gelen onay sonrasında, devam eden süreci firma yönetecek. Yasal işlemlerin tamamlanması ile birlikte sermaye artışı ve dolayısıyla hissedeki bölünme de gerçekleşecek. Bu işlemlerin Mayıs ayı içerisinde kuvvetle muhtemel yetişmesi bekleniyor. Ancak düşük olasılıkla da olsa Haziran ayına sarkabileceği de belirtiliyor.

Garanti Faktoring Bedelsiz Sermaye Artışı Onaylandı! GARFA Hisse Bölünecek!

Garanti Faktoring Bedelsiz Sermaye Artışı Onaylandı! GARFA Hisse Bölünecek!

Güncel olarak 180 TL civarından işlem görmekte olan GARFA hisse, bu fiyattan bölünecek olsaydı; yeni fiyat olarak 36 TL’den işlem görmeye başlayacaktı. Ancak, sermaye artış işlemlerinin tamamlanacağı tarihte hissenin kaç lira düzeyinde olacağı ön görülemediğinden; “GARFA hisse şu fiyattan bölünecek” şeklinde bir ön görüde bulunmak şimdiden mümkün değil.

Bedelsiz Onayı Sonrası GARFA Hisse Düştü

Son dönemde ciddi bir ralli gerçekleştiren ve son 1 yılda 20 TL’den 200 TL seviyesine gelen GARFA hisse, bedelsiz sermaye artışı onayının gelmesi ile birlikte bugün seans açılışına alıcılı başlasa da; ardından gelen satışlarla geri çekildi. An itibariyle günlük bazda yüzde 5’i aşkın aşağıda bulunan hisse 180 TL civarından işlem görmekte.

Hissedeki bu düşüş, “olumlu haberin satılması” ve “beklentinin sona ermesi” gibi nedenlere dayandırılmakta. GARFA paylarının bölünmeden sonra göstereceği performans ise yatırımcıları tarafından merakla takip edilmekte.

GARFA KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz