SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Gersan Elektrik Bedelsiz Kararı Aldı! 1 GEREL Hissesi Olana 2 Hisse Bedava!

Gersan Elektrik Tic. ve San. A.Ş’den yatırımcılarını sevindirecek bir haber geldi. Gersan Elektrik bedelsiz kararı aldı! 1 GEREL hissesi olana 2 hisse bedava!

Yayınlanma:
Gersan Elektrik Bedelsiz Kararı Aldı! 1 GEREL Hissesi Olana 2 Hisse Bedava!

Ülkemizde son yıllarda yaşanan yüksek enflasyon ortamında şirketlerin sermayeleri bir hayli düşük kalmış durumda. Bu durum, pek çok firmayı sermaye artırımına yöneltti. Kimi şirketler sermayelerini iç kaynaklardan karşılamak üzere artırma yoluna gitmeyi tercih ederken, bazı firmalar da bu konuda yatırımcılarından destek bekledi. Gersan Elektrik de sermaye artıracak şirketler arasına geçtiğimiz hafta itibariyle dahil oldu ve bunu kendi iç kaynaklarından yapmayı tercih etti. Gersan Elektrik bedelsiz kararı firmanın Yönetim Kurulu tarafından alındı ve Genel Kurul’a sunulacak. Yüzde 200 oranındaki bedelsiz sermaye artışı ile 1 GEREL hissesi olana 2 hisse bedava verilecek… Detaylara Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Gersan Elektrik Bedelsiz Kararı Aldı 2024

16 Mayıs Perşembe akşamı Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılan açıklamada; şirket yönetiminin aldığı bedelsiz sermaye artışı kararı duyuruldu. Buna göre, firmanın hali hazırda ödenmiş sermayesi olan 80 milyon TL’lik tutar, iç kaynaklardan 160 milyon lira artırılarak 240 milyon liraya yükseltilecek. Bununla ilgili SPK’ya başvuruda bulunularak onay talep edilecek.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Gersan Hisse Ne Zaman, Kaç TL’den Bölünecek, Kaç Lotu Olanın Kaç Lotu Olacak?

Şirket iç kaynaklarından yüzde 200 oranında yapılacak sermaye artışının ne zaman gerçekleştirileceği henüz netlik kazanmadı. Zira, onay süreci; tamamen Sermaye Piyasası Kurulu nezdinde ilerlemekte. SPK’nın onay vermesi durumunda, firma tarafından diğer yasal prosedürler tamamlanarak sermaye artışı ve hisse bölünmesi gerçekleştirilmektedir.

SPK’nın bedelsiz sermaye artışlarına birkaç haftada onay verdiği durumlar olduğu gibi, geçtiğimiz yıldan bu yana onay bekleyen örnekler de mevcuttur. Bu nedenle, herhangi bir zaman ön görüsünde bulunmak hali hazırda mümkün değildir.

GEREL hissenin kaç liradan bölüneceği de güncel olarak ön görülebilir durumda bulunmamaktadır. Zira, zamansal olarak GEREL hissenin piyasa değerindeki değişme, bölünme fiyatını da doğrudan etkileyecektir. SPK’nın bedelsiz sermaye artışına onay vermesinin ardından GEREL hissenin güncel fiyatı üzerinden bölünme gerçekleşecektir.

Gersan Elektrik Bedelsiz Kararı Aldı! 1 GEREL Hissesi Olana 2 Hisse Bedava!

Gersan Elektrik Bedelsiz Kararı Aldı! 1 GEREL Hissesi Olana 2 Hisse Bedava!

Yüzde 200 oranındaki bedelsiz sermaye artışı onayı gelmesi durumunda; portföyünde 100 lot GEREL hisse olan yatırımcıya 200 lot daha hisse dağıtımı yapılacaktır ve portföydeki hisse adedi 300’e çıkacaktır. Bununla birlikte, hisse fiyatı da 3’e bölüneceği için yatırımcının portföy büyüklüğü meblağ bakımından herhangi bir farklılık göstermeyecektir.

GEREL Hisse Yorum Analiz 2024

Geçtiğimiz hafta Perşembe akşamı şirket tarafından açıklanan bedelsiz sermaye artışının ardından GEREL hisse haftanın son işlem gününü satıcılı olarak geçirdi ve 17 Mayıs Cuma günü ile sona eren haftayı 44,84 TL’den kapattı. Son 1 ayda yüzde 20’den fazla ve son 6 ayda da yüzde 50’yi aşkın prim yapan hissedeki bu hareket “düzeltme” olarak değerlendirilirken, bedelsiz sermaye artışı onayının gelmesi durumunda GEREL paylarına olumlu etki edebileceği düşünülüyor.

GEREL KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz