SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

HEKTS Neden Düşüyor Ne Zaman Yükselir 2024?

Hektaş Ticaret hissesi HEKTS da yaşanan düşüş eğilimi yatırımcılarını bir hayli yıldırmış durumda. Peki HEKTS neden düşüyor ne zaman yükselir?

Yayınlanma:
HEKTS Neden Düşüyor Ne Zaman Yükselir 2024?

Hektaş Ticaret TAS payları uzun süredir ciddi bir gerileme periyodunda. 2022 yılında gördüğü 44 liralık seviyenin yarısının dahi altına geri çekilen HEKTS, güncel olarak 17 liraya yakın seyrediyor. Hektaş hissesinin düşen tepeler halinde pey der pey gerilemesi yatırımcılarını üzerken, yüksek enflasyon ortamında reel kayıp katlanarak artmış durumda. HEKTS neden düşüyor, ne zaman yükselir, Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte detayları inceleyelim…

HEKTS Neden Düşüyor?

Hektaş hissesi, 2021 yılının son döneminde başladığı ralli ile 1 yıllık zaman dilimi içerisinde takribi 11x yükselmişti. 4 lira düzeyinden 44 lira seviyesine kadar yükselen hisse burada gördüğü zirvenin ardından geri çekilmeye başladı. Dönemsel olarak toparlanma eğilimi görülse de, hissedeki genel düşüş eğilimi bugüne değin sonlanmadı. Güncel olarak HEKTS 17 lira civarından işlem görmekte.

İLGİLİ HABER HEKTS Bilanço Nasıl 2024 Yılında Temettü Verecek mi?
Hektaş Ticaret hissesi HEKTS da yaşanan düşüş eğilimi yatırımcılarını bir hayli yıldırmış durumda. Peki HEKTS neden düşüyor ne zaman yükselir?

Hektaş TAS paylarının yüksek FK ve diğer çarpanlar ile işlem görüyor olması, geri çekilmede önemli bir etken olarak dile getirilebilir. Bunun yanı sıra, yaptığı rallinin düzeltme sürecinin de bu düşüşte etkili olduğu muhakkak.

HEKTS Neden Düşüyor Ne Zaman Yükselir 2024?

HEKTS Neden Düşüyor Ne Zaman Yükselir 2024?

TCMB’nin son dönemde gerçekleştirdiği faiz artışları da hissedeki toparlanma çabalarına ket vurmuş durumda. Son olarak 9400 direncine takılan BIST 100’ün son dönemde kısmi düzeltme yapıyor oluşu da hisseyi baskılayan unsurlar arasında yer alıyor.

İLGİLİ HABER Hektaş Ticaret Ar-Ge Merkezi Başvurusu İçin Onay Aldı
Hektaş Ticaret hissesi HEKTS da yaşanan düşüş eğilimi yatırımcılarını bir hayli yıldırmış durumda. Peki HEKTS neden düşüyor ne zaman yükselir?

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

HEKTS Hisse Yorum Analiz 2024: Ne Zaman Yükselir?

9400 puan direncini aşamayan ve 8700’lere kadar sarkan BIST 100 endeksi ile birlikte düşüş eğilimi gösteren HEKTS 22 lira seviyelerinden 17 lira düzeyine kadar geri çekildi. Bu noktada önemli bir desteği bulunan hissenin, endeks müsaade etmesi durumunda buradan toparlanabileceği düşünülüyor. Seçim ve faiz artırımı baskısı ile endeksin geri çekilmeye devam etmesi durumunda ise hissenin 16 liraya geri çekilebileceği ve bu nedenle kademeli işlem açmaya özen gösterilmesi gerektiği belirtiliyor.

Hiçbir hissenin yükseliş zamanı net olarak kimse tarafından ön görülemez. Bununla birlikte; finansal sıkılaşma döneminde 16-17 lira aralığına tutunma gayretinde olan HEKTS payları için orta ve uzun vadede bu seviyeler cazip noktalar olarak değerlendirilebilir. Hisse fiyatını olumlu etkileyebilecek; Ferbis Tarım halka arz süreci ve bilanço beklentisi gibi hususla da bulunmakta. Ferbis Tarım’ın halka arzına SPK’nın onay vermesi ve diğer etkenler yatırımcılar tarafından yakinen takip edilmeli.

HEKTS KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz

Y
Yakup Acar 1 ay önce

Hektaşı yönetenlerin ve bu hissenin takibini yapanların üzerinde oynanan oyunların çözülmesi gerekiyor. İnsanlar mantıklı yatırım yapıyor ama hisse üretim zamanı ve ticaret zamanı zarar ediyor. Geçen yıl haziran ayındaki değerinin yarısına gerilemiş durumda. Eylemi ile değeri ortusmeyen güvensiz bir firma. Daha ötesi olamaz. Yatırım aracı asla değil.