SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Finans

Hiç evi OLMAYANA devlet desteği! Devletin ev yardımı 149.869 TL HİBE PARA yardımı müjdesi

Yayınlanma:
Hiç evi OLMAYANA devlet desteği! Devletin ev yardımı 149.869 TL HİBE PARA yardımı müjdesi

Hiç evi OLMAYANA devlet desteği! Devletin ev yardımı 149.869 TL HİBE PARA yardımı müjdesi – Ev sahibi olmak istiyorum diyen kişilere bekledikleri müjdeli haber son dakika açıklandı. Devlet vatandaşları ev sahibi olması konusunda teşvik etmeye çalışırken bu amaçla yeni bir destek ödemesi daha devreye alındı. Ev almak isteyen kişileri birikim yapmaya teşvik etmek adına konut hesabı devreye alındı.

Konut hesabı açarak düzenli para birikimi yapan kişilere her ay devlet desteği olarak nakit para desteği sağlanacak. Böylelikle konut peşinatını biriktiren vatandaşa devlette katkı sağlamış olacak ve hibe para yardımı verilmiş olacak. Her sene verilecek olan destek miktarı katlanarak artarken 2024 yılı için hibe para desteği parası 149 bin 869 TL olarak ödenecek. Destek ödemesini almak için düzenli para birikimi yapmış olmak ve bu parayı ev satın almak için kullanmak yeterli olacak.

KİMLER DEVLET DESTEKLİ KONUT HESABI AÇABİLİR, HİBE PARA BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

07.04.2015 itibariyle tamamı kendi adına kayıtlı bir konut sahibi olmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları,

Konut satın almadan önce en az 36 ay boyunca düzenli birikim yapanlar,

Konut satın aldıktan itibaren 6 (altı) ay içinde gerekli belgelerle Bankamıza başvuranlar Devlet Katkılı Konut Hesabı’ndan yararlanabilecektir.

Düzensiz ödeme durumunda devlet katkısı kazanma hakkı kaybolacaktır.

Devlet katkısı almak için başvurulan konut dışında, 07.04.2015 tarihinden itibaren devlet katkısına konu olacak nitelikte başka bir konut edinilmemiş olunması gerekmektedir.

2024 YILI KONUT DESTEĞİ ÖDEMESİ KAÇ TL?

Konut hesabı için ödenecek olan devlet desteği hibe para miktarı biriktirilen paranın üzerinden hesaplanmakta olup;

En az 36-47 ay arasında düzenli para birikimi yapan kişilere biriktirmiş oldukları paranın yüzde 15’i üzerinden hesaplanmak üzere en fazla 129 bin 886 TL,

En az 48-59 ay arasında düzenli para birikimi yapan kişilere biriktirmiş oldukları paranın yüzde 18’i üzerinden hesaplanmak üzere en fazla 139 bin 877 TL,

En az 60 ay ve üzerinde düzenli para birikimi yapan kişilere biriktirmiş oldukları paranın yüzde 20’si üzerinden hesaplanmak üzere en fazla 149 bin 869 TL hibe para yardımı yapılmaktadır.

En az 36 ay boyunca düzenli para birikimi yapan konut hesabı sahiplerine evlerini aldıkları dönemde biriktirmiş oldukları paraya ek olarak devlet katkısı olarak biriktirmiş olduları para üzerinden hibe para yardımı desteği almaya hak kazanacaklar…

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz