SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Hissesi Olan 2’ye Katlayacak: SEKFK Bedelsiz Sermaye Artırımı Onaylandı

Şeker Finansal Kiralama A.Ş’ye, Sermaye Piyasası Kurulu SPK’dan müjdeli haber geldi. SEKFK bedelsiz sermaye artırımı onaylandı; işte detaylar…

Yayınlanma:
Hissesi Olan 2’ye Katlayacak: SEKFK Bedelsiz Sermaye Artırımı Onaylandı

Dün akşam yayımlanan haftalık SPK bülteninden, piyasaları ilgilendiren pek çok önemli haber geldi. Bu haberlerden biri de Şeker Finansal Kiralama A.Ş’nin bedelsiz sermaye artırımının onaylanması oldu. Geçtiğimiz yıl, yüzde 100 oranında bedelsiz sermaye artışı için SPK’ya başvuran şirketin başvurusu 2024 Nisan ayı itibariyle onay aldı. Şirket, bundan sonra gerekli işlemleri tamamlayarak sermayesini 2 katına çıkaracak. Böylece SEKFK paydaşları da, bölünme sonrasında yeni fiyat üzerinden 2 kat hisseye sahip olacaklar. Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte detaylara göz aralım.

SEKFK Bedelsiz Sermaye Artırımı Onaylandı – 26 Nisan 2024 Cuma

25 Nisan 2024 Perşembe akşamı yayımlanan Sermaye Piyasası Kurulu SPK’nın haftalık bülteninde 1 şirketin bedelsiz sermaye artırımına onay çıktı. Söz konusu firma olan Şeker Finansal Kiralama A.Ş’nin mevcut durumdaki 50 milyon TL’lik sermayesi, iç kaynaklardan 50 milyon TL artırılarak 100 milyon lira seviyesine yükseltilecek. Böylece, şirket ortakları tarafından herhangi ek bir ödeme yapılmadan, firmada pay sahibi olanların hisse sayıları 2’ye katlanacak. Ancak elbette hisse fiyatı düşeceği için, kişilerin elinde bulunan hisse karşılığı meblağın farklılık göstermeyeceği de göz ardı edilmemeli.

SEKFK ne zaman bölünecek sorusu henüz yanıt bulmazken, hisse için kaç liradan bölünecek sorusunun cevabını da önceden bilmek mümkün değil. Zira, hissenin bölünme tarihinde kaç liradan işlem görüyor olacağı, yatırımcıların fiyatlamaları doğrultusunda güncel olarak netleşecektir.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

SEKFK Hisse Tavan Fiyatı Gördü, Geri Geldi

Sermaye Piyasası Kurulu’nun bülteninden Şeker Finansal Kiralama A.Ş’nin bedelsiz sermaye artırımı başvurusuna onay çıkmasının ardından; firmanın Borsa İstanbul’da işlem gören SEKFK kodlu payları bugüne olumlu başladı. Saat 9.40 itibariyle start alan teorik eşleşme seansında tavan fiyatta eşleşme gören SEKFK hisse, borsada seans açılışı sonrasında da günün tavan fiyatı olan 20,62 TL’yi görse de bu noktada tutunamadı.

SEKFK Bedelsiz Sermaye Artırımı Onaylandı – 26 Nisan 2024 Cuma

SEKFK Bedelsiz Sermaye Artırımı Onaylandı – 26 Nisan 2024 Cuma

Tavandan gelen kar satışları ile önce 20 liranın altına sarkan SEKFK hisse, bir ara 19,18 TL’ye kadar geri çekilerek tavandan neredeyse yüzde 9 düştü. Ardından gelen tepki alımları ile SEKFK güncel olarak 19,35 TL civarından işlem görmekte.

SEKFK için haftalık sıralı teknik destek seviyelerine göz atmak gerekirse; 19 TL, 17,5 lira ve 16,5 lira düzeyleri dikkat çekmekte. Hisse için sıralı direnç seviyeleri ise 21,5 lira, 23,5 TL ve 25,5 TL olarak verilebilir. Bedelsiz bölünme sonrasında hissenin fiyatının değişeceği ve doğal olarak bu seviyelerin de güncelleneceği göz ardı edilmemelidir.

Son açıkladığı bilançoda yıllık net karını 191 milyon TL seviyesine yükselten Şeker Finansal Kiralama’nın güncel FK çarpanı 5 civarında bulunmakta. Yatırımcılarına temettü de veren firma, pey der pey gelişimini sürdürme gayreti içerisinde.

SEKFK KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz