SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Koç Metalurji Halka Arz Onaylandı! Borsaya KOCMT Hisse Geliyor!

Mayıs ayının ilk SPK Bülteni yayımlandı. Yeni bültenden Koç Metalurji halka arz onayı çıktı. Borsada KOCMT hisse kodu ile işlem görecek şirket için detaylara geçelim.

Güncelleme: 00:16 - 03.05.2024
Koç Metalurji Halka Arz Onaylandı! Borsaya KOCMT Hisse Geliyor!

2 Mayıs Perşembe akşamı yayımlanan Sermaye Piyasası Kurulu’nun haftalık bülteninden 2 yeni halka arz onayı çıktı. Söz konusu halka arz edecek şirketlerden biri Altınay Savunma Teknolojileri AŞ iken, bir diğeri ise Koç Metalurji AŞ olarak açıklandı. Önümüzdeki hafta talep toplaması beklenen Koç Metalurji A.Ş’nin BIST hisse kodu KOCMT olarak belirlendi. Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte diğer detaylara haberimiz devamında göz atalım…

Koç Metalurji Halka Arz Onaylandı, Talep Toplama Ne Zaman?

Sektörünün önde gelen aktörlerinden biri konumunda bulunan Koç Metalurji’nin halka arzında toplam 125 milyon lotun satışı gerçekleştirilecek. Bahse konu 125 milyon lotun 105 milyon lotu bedelli sermaye artışı ve 20 milyon lotu da mevcut pay satışı (ortak satışı) olarak halka arz edilecek. KOCMT hisse fiyatı lot başına 20,5 TL olarak tayin edildi. Bu doğrultuda, şirketin halka arz büyüklüğü 2 milyar 562,5 milyon TL olarak gerçekleşecek.

İLGİLİ HABER Koç Metalurji Kimin ve Ne İş Yapar? Koç Metalurji Halka Arz Ne Zaman?
Mayıs ayının ilk SPK Bülteni yayımlandı. Yeni bültenden Koç Metalurji halka arz onayı çıktı. Borsada KOCMT hisse kodu ile işlem görecek şirket için detaylara geçelim.

Ortak satışı kapsamında halka arzı gerçekleştirilecek 20 milyon lotun, şirketin hakim ortağı konumunda bulunan Adil Koç’a ait olduğu açıklandı. Koç Metalurji A.Ş.’nin talep toplama tarihleri henüz resmi olarak kamuoyuna deklare edilmedi. Bununla birlikte, KOCMT hissenin 6 Mayıs 2024 Pazartesi günü ile başlayan hafta içerisinde talep toplamasına kesin gözüyle bakılıyor. İlgili tarihler netleştiğinde, Arz Takvimi okuyucularına ayrıca yeni bir haberle bu konuda bilgi verilecektir.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

KOCMT Hisse Kaç Lot Düşer, Eşit mi, Oransal mı?

Koç Metalurji A.Ş’nin halka arzı, bireysel yatırımcıya eşit ve kurumsal yatırımcıya oransal dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek. Bireysel yatırımcı başına KOCMT hissenin kaç lot vereceği ise, onaylı izahnamedeki detayların netleşmesinin ardından belli olacaktır. Güncel verilerle, KOCMT halka arzına 50 lot civarı taleple girmek yeterli olabilir.

Koç Metalurji Kimin, Ortaklık Yapısı Nasıl?

Koç Metalurji A.Ş, halka arzda da 20 milyon lotluk ortak satışı gerçekleştirecek olan Adil Koç’a aittir. Şirketin temelleri 1993 yılına dayanmaktadır.

Koç Metalurji Halka Arz Geliri Kullanım Yerleri Nereler, Halka Arz Taahhütleri Neler, Fiyat İstikrarı Var Mı?

Koç Metalurji Halka Arz Geliri Kullanım Yerleri Nereler, Halka Arz Taahhütleri Neler, Fiyat İstikrarı Var Mı?

Koç Metalurji Halka Arz Geliri Kullanım Yerleri Nereler, Halka Arz Taahhütleri Neler, Fiyat İstikrarı Var Mı?

A1 Capital konsorsiyum liderliğinde halka arzı gerçekleştirilecek olan Koç Metalurji’nin halka arzdan elde edeceği geliri kullanım yerleri taslak izahnameye göre şu şekildedir:

  • Yüzde 35’i hammadde finansmanı
  • Yüzde 35’i yenilenebilir enerji finansmanı
  • Yüzde 20’si hammadde tedariki ve işletme sermayesi
  • Yüzde 10’u mevcut üretim tesisin modernizasyonu finansmanı

Şirketin halka arzın ardından 1 yıl süreyle sermaye artışı yapmama ve şirket ortağının da 1 yıl süreyle yeni pay satışı yapmama taahhüdü bulunmaktadır. KOCMT hisselerinin BIST de işlem görmeye başlamasının ardından fiyat istikrarı işlemi de planlanmaktadır.

Koç Metalurji Resmi Site

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz