SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

KOCMT Taban Olunca Patron Hisse Aldı

Borsanın yeni şirketlerinden Koç Metalurji A.Ş de hareketli günler yaşanıyor. Koç Metalurji hissesi KOCMT taban olunca patron hisse aldı.

Yayınlanma:
KOCMT Taban Olunca Patron Hisse Aldı

Mayıs ayı başında SPK tarafından halka arzı onaylanan ve akabinde talep toplayan Koç Metalurji A.Ş’nin payları BİST de geçtiğimiz hafta Cuma günü itibariyle işlem görmeye başlamıştı. Borsada ilk 3 işlem gününde “tavan açan ve tavan kapatan” KOCMT hisse, Çarşamba günü ise seans açılışını taban fiyattan yaptı. Gün boyu tabandan kalkmayan KOCMT, seans kapanışını da tabanda milyonlarca lot beklerken gerçekleştirdi. Ertesi güne de düşüşle başlayan hisse bir ara tabanı görse de, tutunmasını bildi ve dünü taban olmadan kapattı. Bugün sabah şirketten gelen KAP bildiriminde, KOCMT taban olunca patronun hisse aldığı deklare edildi. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

KOCMT Taban Olunca Patron Hisse Aldı

Lot başına 20,5 liradan halka arz edilen ve 9-10 Mayıs tarihlerinde talep toplayan KOCMT borsada işlem görmeye geçtiğimiz Perşembe itibariyle başlamıştı. 3 gün boyunca tavan serisi gerçekleştiren hisse Çarşamba gününü 24,52 TL ile günün taban seviyesinden açıp kapattı. Ertesi gün de tabana yakın açan KOCMT payları, ardından gelen sert satışlarla günün taban seviyesi olan 22,08 TL noktasına geriledi. Tam da bu noktada şirketin patronlarından hisseye müdahale geldi.

Bu ay içerisinde 20,5 lira lot başına fiyat ile sattığı hisselerin bir kısmını 22,08 TL’den geri almak üzere harekete geçen şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Nedim Koç ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Koç hissenin bir kez daha taban olmasına izin vermedi. Şirketin tepe yöneticilerinin aldıkları hisse sayıları şu şekilde oldu:

  • Koç Metalurji A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Nedim Koç, 22,08 TL fiyattan 5 milyon lot hisse alımı gerçekleştirdi.
  • Koç Metalurji A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Koç, 22,08 TL fiyattan 7 milyon 500 bin lot hisse alımı gerçekleştirdi.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Patronun Hisse Alım KAP Haberi KOCMT Paylarına Olumlu Yansıdı!

Koç Metalurji A.Ş.’nin paylarından patronların toplamda 12,5 milyon lot alması haberinin KAP üzerinden deklare edilmesiyle, KOCMT payları bugüne moralli başladı. Seans açılışını dün ki seviye ile aynı noktadan yapan KOCMT hisse, ardından yukarı yöneldi ve pey der pey yükselişe geçti.

KOCMT Taban Olunca Patron Hisse Aldı

KOCMT Taban Olunca Patron Hisse Aldı

Haftanın son işlem gününde bir ara tavan olmak üzere olan KOCMT, günlük yüzde 9’luk artış seviyesinde iken gelen satışlarla geri çekildi ve 24 TL civarında dengelendi. Hali hazırda seviyelerden işlem görmeyi sürdüren KOCMT paylarında patronların alım yapmaya devam edip etmeyeceği ise merak konusu oldu.

Bilindiği üzere KOCMT’nin halka açık konumda 125 milyon lotu bulunuyordu. Bu lotların yüzde 10’una tekabül eden, toplam 12,5 milyon lotluk kısmını piyasadan toplayan patronların yaptıkları alım sayesinde hissedeki düşüşün durması da yatırımcıları memnun etmiş görünüyor.

KOCMT KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz