SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

KTLEV Hisse Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselecek 2024?

Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş payları Borsa İstanbul’da bugün de taban oldu. Peki KTLEV hisse neden düşüyor, ne zaman yükselecek 2024?

Güncelleme: 23:01 - 24.05.2024
KTLEV Hisse Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselecek 2024?

Halka arzı geçtiğimiz yılın ortasında gerçekleştirilen Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş paylarında bir süredir sert bir geri çekilme yaşanıyor. Şirketin BIST de KTLEV kodu ile işlem görmekte olan payları gördüğü en yüksek seviye olan 202 TL noktasından pey der pey geri çekilerek 87,85 liraya kadar indi. Yeni haftanın ilk işlem gününde de taban olan KTLEV paylarında, an itibariyle taban binlerce lot satış için sıra bekliyor. Peki, KTLEV hisse neden düşüyor, ne zaman yükselecek?

KTLEV Hisse Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselecek 2024?

2023 yılı ortasında lot başına 13,43 TL’den halka arzı gerçekleştirilen Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş hissesi KTLEV, aradan geçen takribi 11 aylık zaman diliminde son derece hareketli günler geçti. Pey der pey yükselen ve arz fiyatına nazaran neredeyse 15x yükseliş kaydederek 202 TL ile zirveyi gören şirket hisse, buradan başlayan kar satışları ile önce 200 lira altına ve ardından da 100 lira seviyesinin altına geri çekildi.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Katılımevim hissesindeki düşüş, yeni haftanın ilk işlem günü olan 20 Mayıs 2024 Pazartesi itibariyle de devam etti. Güncel olarak 87,85 TL’den işlem görmekte olan KTLEV hissedeki düşüş için, yatırımcılardan gelen “niye düşüyor” sorularına cevabı şu şekilde maddelendirerek verebiliriz:

  • Kar Satışı: Halka arzının üzerinden 1 yıl geçmeden yüzde 1500’den fazla değer kazanan hissede karda olan özellikle kurumsal yatırımcıların, hisse fiyatı 200 lirayı aştığında kar satışına başladığı görüldü.
  • TCMB Faiz Artışı: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın yıllık faiz oranlarını yüzde 50 seviyesine çıkarması ve bir süre daha bu seviyede sabit kalacağını güçlü şekilde ifade etmesi. Bu durum, iç piyasadaki talebi yavaşlatırken, mevduat maliyetini de artırdı. Bu nedenle, borsadaki pek çok yan tahtada sert düzeltme hareketleri görüldü.
  • Global ve Bölgesel Riskler: Rusya – Ukrayna savaşının sona ermemesi, İsrail – Filistin savaşının patlak vermesi gibi pek çok durum da hisseyi olumsuz etkiledi. Son olarak İran Cumhurbaşkanı’nın helikopter kazasında hayatını kaybetmesi de global risklerin azalmadığını ortaya koydu. Global ve bölgesel riskler borsadaki pek çok yan tahtayı aşağı çekti.
  • Gayrimenkul ve Araç Sektöründeki Daralma: Faizsiz finansman ile gayrimenkul ve araç edinimi konusunda faaliyet göstermekte olan Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş hissesi, söz konusu sektörlerdeki daralmadan da olumsuz etkilendi.
KTLEV Hisse Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselecek 2024?

KTLEV Hisse Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselecek 2024?

KTLEV Hisse Yorum Analiz 2024 İnceleme Teknik ve Temel Özet

KTLEV hissede ne zaman toparlanma ve yükseliş başlayacağına yönelik olarak herhangi bir ön görüde bulunmak mümkün olmasa da; teknik analiz bakımından KTLEV paylarının haftalık teknik destek seviyeleri sırasıyla; 70 TL, 60 TL ve 50 TL olarak verilebilir. KTLEV tahtasında hali hazırda taban seviyede satış için bekleyen lotlar olması, yatırımcıların kademeli işlem açmaya özen göstermeleri gerekliliğini bir kez daha ortaya koymaktadır. Ayrıca maliyete göre “stop” ya da “zarar kes” ihtimalleri de göz ardı edilmemelidir. KTLEV payları için haftalık teknik direnç seviyeleri ise 97 TL, 109 TL ve 125 TL olarak sıralanabilir.

KTLEV KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz