SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kuyaş Yatırım Hisseleri Yabancı Yatırımcıların Radarına Girdi

Yabancı yatırımcıların ilgi odağı olan inşaat şirketi Kuyaş Yatırım'ın hisseleri, son dönemde gösterdiği düşüşlerle yabancı yatırımcıların dikkatini çekti.

Yayınlanma:
Kuyaş Yatırım Hisseleri Yabancı Yatırımcıların Radarına Girdi

Fitch Ratings’in not artışıyla hareketlenen BIST 100 endeksi, haftaya güçlü bir başlangıç yaparak 9337 puandan açılış yaptı. Ancak kısa süre sonra satış baskılarına maruz kalan endeks, haftanın geri kalanında da yoğun işlem hacimleriyle hareket etmeye devam etti.

Pazartesi gününü 9100 puanın üzerinde tamamlayarak önemli bir direnç seviyesini aşan ana endeks, seçim öncesi yabancı yatırımcıların çıkışlarına karşı hassasiyet yaşasa da bazı hisseler alıcıların ilgisini çekmeyi sürdürdü.

Özellikle yabancı yatırımcıların yakından takip ettiği inşaat şirketi Kuyaş Yatırım, son bir haftadır taban gördükten sonra günlük bazda yabancı oranında sürekli bir artış gösteriyor. Bank of America’nın (BofA) yeni yılda portföyüne eklediği KUYAS hisseleri, son dönemde düşüş yaşadıkça yabancı yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor.

kuyas-yatirim-hisseleri-yabanci-yatirimcilarin-radarina-girdi

Kuyaş Yatırım 53,6 TL seviyesinden işlem görüyor

Dünkü kapanışı düşüşle gerçekleşen hisseler, yabancı yatırımcılar için bir alım fırsatı sunarken, İş Yatırım’ın bugünkü raporunda KUYAS hisselerinin 10 günlük artış matrisinde öne çıktığı belirtildi.

KUYAS hisseleri, Şubat ayının sonundan itibaren günlük yabancı oranında en yüksek seviyeyi dün yüzde 5.39 oranıyla gördü.

Bugün ise yüzde 1’in üzerinde artıda açılan hisseler, yıllık primlerini yüzde 100’ün üzerinde tutma hedefine odaklandı.

Son bir ayda yüzde 11 değer kaybeden KUYAS, bu yılın en düşük seviyesi olan 51,85 TL’yi gördü. Direnç seviyeleri olarak 70 TL’yi gören hisseler, şu an yazım sırasında 53,6 TL seviyesinden işlem görüyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz