SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

LILAK Hisse Neden Satılmıyor? Lilak Hisse Tabanda Kaç Lot Bekliyor?

Lila Kağıt hissesi LILAK günün taban fiyatına indi. Bireysel yatırımcılardan LILAK hisse neden satılmıyor soruları gelmeye başladı. Lilak hisse tabanda kaç lot bekliyor?

Yayınlanma:
LILAK Hisse Neden Satılmıyor? Lilak Hisse Tabanda Kaç Lot Bekliyor?

Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin borsada işlem görmeye geçtiğimiz ay başlayan paylarında yeni hafta satıcılı şekilde start aldı. Seans açılışında geçtiğimiz haftanın kapanışı ile aynı noktada olan Lila Kağıt hissesi, ardından sert şekilde düşerek devre kesti. Devre kesiciden sonra da düşüşünü sürdüren hissedeki satışlar kesilmeyince hissede taban fiyat görüldü. An itibariyle günün taban fiyatı olan 35,86 TL’den işlem gören LILAK hisse neden satılmıyor sorusu başta olmak üzere yatırımcıların serzenişleri de duyulmaya başlandı. Lilak hisse tabanında satış için kaç lot bekliyor; taban bozulur mu bugün, detaylara Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

LILAK Hisse Neden Satılmıyor? Lilak Hisse Tabanda Kaç Lot Bekliyor?

Lilak hissenin bugün ki (13 Mayıs Pazartesi) taban seviyesi olan 35,86 TL’lik düzeye indiği saat 13 dolaylarından sonra birkaç kez taban bozma girişimi olsa da bunda kalıcılık sağlanamadı ve saat 14 dolaylarında tabanda bekleyen lotların miktarı artmaya başladı. Lilak hisse taban seviyesinde an itibariyle 1,5 milyon lottan fazla emir bekliyor. 3 bine yakın emirde verilen toplam 1,5 milyon lottan fazla satış emrinin TL karşılığı güncel olarak 50 milyon lirayı aşmış durumda.

İLGİLİ HABER Lilak Hisse Arz Fiyatının Altına Düştü! Lila Kağıt Hissesi LILAK Taban Oldu mu?
Lila Kağıt hissesi LILAK günün taban fiyatına indi. Bireysel yatırımcılardan LILAK hisse neden satılmıyor soruları gelmeye başladı. Lilak hisse tabanda kaç lot bekliyor?

Tabanında bekleyen 1,5 milyon lotu aşkın satış bulunan Lila Kağıt da satış yapmak isteyen yatırımcıların “LILAK hisse neden satamıyorum” sualinin yanıtı da burada yatıyor. Taban seviyeden satış için sıraya giren lotları karşılayacak düzeyde alıcı bulunmadığı için sıra oluşmuş durumda. Lilak tahtasında an itibariyle ancak “sırası gelen yatırımcı” satış yapabiliyor. Elbette bunun için de hissede herhangi bir alıcının boy göstermesi gerekiyor.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER Lilak Hisse Neden Düşüyor? Lila Kağıt Hissesi Arz Fiyatının Altına İner mi?
Lila Kağıt hissesi LILAK günün taban fiyatına indi. Bireysel yatırımcılardan LILAK hisse neden satılmıyor soruları gelmeye başladı. Lilak hisse tabanda kaç lot bekliyor?

Lilak Hisse Taban Bozar mı? Lilak Tabandan Kalkar mı?

Güncel olarak tabanında 1,5 milyon lotun üzerinde satış bekleyen tahtanın taban bozması için; söz konusu lotların satılması ya da satış için emir veren yatırımcıların bu emirlerini silmesi gerekmekte. Dolayısıyla, Lilak hissenin tabandan kalkması için bu 2 unsurdan biri gerçekleşmedikçe payların bugün ki taban fiyat olan 35,86 TL’den işlem görmeye devam etmesi sürpriz olmaz.

Lilak Taban Serisi mi Yapacak? Lilak Düşmeye Devam Eder mi?

Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin halka arzında 120 milyon lotun satışı gerçekleştirilmişti. An itibariyle LILAK tahta büyüklüğü 4,3 milyar TL seviyesinin üzerinde bulunuyor. Lotlarının büyük kısmı bireysel yatırımcının elinde bulunan Lila Kağıt’taki satış baskısının bir süre daha devam etmesi, yüklü bir kurumsal yatırımcı alıma gelmediği sürece, beklentiler dahilinde yer almakta.

Bugün şimdiye kadar 60 milyon lot dolayında hacim yapan Lila Kağıt’ın paylarının borsada kaç TL düzeyinde dengeleneceği elbette piyasa aktörleri tarafından yapılan işlemlerle netleşecek. Bu nedenle, hissede işlem açmak isteyen yatırımcıların sabırlı davranmaya, kademeli hareket etmeye ve yüksek risk almadan hareket etmeye özen göstermesi kendi yararına olabilir.

LILAK KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz