SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

MHRGY Bilançosu Açıklandı, Hisse Yükselecek mi?

MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş finansal verilerini kamuoyuna deklare etti. MHRGY bilançosu sonrasında hisse yükselecek mi; işte detaylar…

Güncelleme: 14:46 - 24.04.2024
MHRGY Bilançosu Açıklandı, Hisse Yükselecek mi?

Geçtiğimiz yıl halka arz edilen MHR Gayrimenkul’ün yeni bilançosuna dair rakamlar kamuoyu ile paylaşıldı. Şirketin bazı kalemlerde negatif görünen finansal verileri; borçluluk başta olmak üzere pek çok kalemde de pozitif bir seyirde. Hem olumlu, hem de olumsuz yönleri bulunan bilançonun, şirketin yatırımcılarında kafa karışıklığına neden olduğu; sosyal medyada yapılan paylaşımlardan anlaşılmakta. Peki MHRGY bilançosu sonrasında hissenin yönü nasıl olacak? Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte detaylara göz atalım…

MHRGY Bilançosu Nasıl – 23 Nisan 2024?

MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş bilançosunda ön plana çıkan özet veriler aşağıdaki gibidir:

İLGİLİ HABER Kervan Gıda (KRVGD Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?
MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş finansal verilerini kamuoyuna deklare etti. MHRGY bilançosu sonrasında hisse yükselecek mi; işte detaylar…
 • Dönen Varlıklar: 1.123.784.690 TL
 • Duran Varlıklar: 3.430.910.333 TL
 • Toplam Varlıklar: 4.554.695.023 TL
 • Kısa Vadeli Yükümlülükler: 14.083.210 TL
 • Uzun Vadeli Yükümlülükler: 6.507.634 TL
 • Toplam Yükümlülükler: 20.590.844 TL
 • Ödenmiş Sermaye: 827.000.000 TL
 • Hasılat: 137.710.092 TL
 • Satışların Maliyeti: -8.850.815 TL
 • Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar: 128.859.277 TL
 • Esas Faaliyet Kârı: 93.259.194 TL
 • Finansman Geliri (Gideri) Öncesi Faaliyet Kârı: 148.761.836 TL
 • Net Dönem Kârı: 31.236.515 TL
 • Net Borç: -1.107.858.719 TL

Yukarıdaki verilerden de görüleceği üzere şirketin toplam varlıklar 4,5 milyar TL’yi aşmış durumda. MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin güncel piyasa değerinin 4,24 milyar TL seviyesinde olduğu düşünüldüğünde, firmanın varlıklarının toplamının şirketin piyasa değerini aştığını söyleyebiliriz.

mhrgy-quick-2024.jpg
MHRGY Bilançosu Açıklandı, Hisse Yükselecek mi?

MHR Gayrimenkul’ün varlıklarındaki güçlü artışa nazaran, yükümlülüklerinin son derece sınırlı şekilde yükseliş kaydettiğini ve firmanın net borcunun bulunmadığını belirtebiliriz. Son finansal verilere göre şirketin net nakit durumu 1,1 milyar TL seviyesinde artıda bulunuyor. Bu da, son derece pozitif bir durum olarak dikkat çekmekte.

İLGİLİ HABER Turk Prysmian Kablo (PRKAB Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosunda Zarar Açıkladı
MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş finansal verilerini kamuoyuna deklare etti. MHRGY bilançosu sonrasında hisse yükselecek mi; işte detaylar…

Bilançoda “olumsuz” olarak değerlendirebileceğimiz husus ise net dönem karının önceki yıla göre azalmış olması ve söz konusu net dönem karından dolayı FK çarpanının güncel olarak 135’in üzerine çıkması olarak deklare edilebilir. MHRGY’nin güncel PD/DD oranı ise 0,94 seviyesinde bulunmakta.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

MHRGY Hisse Yorum Analiz 2024

Varlıkları piyasa değerinin üzerine çıkan MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin Borsa İstanbul’da MHRGY kodu ile işlem gören payları güncel olarak 5,13 TL’den işlem görmekte. Geçtiğimiz yıl lot başına 4,3 TL’den halka arz edilen ve akabinde tavan serisi gerçekleştiren MHRGY hisse 8 lira seviyesine kadar yükselmişti. Sonrasında düzeltme sürecine giren ve neredeyse halka arz fiyatına kadar geri çekilen hissede, ardından yeni bir yükseliş trendi başlamıştı.

2024 yılında yeniden yönünü yukarı çeviren MHRGY, faiz artırımları ile rallisine davam edemedi ve 5 lira civarına geri çekildi. Hissede haftalık teknik destek seviyeleri güncel olarak 5 TL, 4,75 TL ve 4,5 TL olarak sıralanabilir. Dip seviyelerine yakın bir görünüme sahip MHRGY için direnç düzeyleri ise haftalık bazda 5,5 TL, 6 TL ve 6,5 TL olarak sıralanabilir.

MHRGY KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz