SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Mobiltel (MOBTL Hisse) OPPO Akıllı Telefon Satışı KAP Haberi Geldi

Mobiltel İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. beklenen duyuruyu yaptı. Mobiltel (MOBTL Hisse) OPPO akıllı telefon satışı KAP haberi geldi; işte detaylar…

Yayınlanma:
Mobiltel (MOBTL Hisse) OPPO Akıllı Telefon Satışı KAP Haberi Geldi

Türkiye’de telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren önemli firmalardan biri konumunda bulunan Mobiltel İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün geçtiği KAP haberi ile yatırımcılarını sevindirdi. Şirket, daha önce duyurduğu OPPO marka akıllı telefon üretimi ve satışı ile ilgili olarak son güncellemeyi geçti. Oppo marka akıllı telefonların satışına başlandığını deklare eden Mobiltel (MOBTL Hisse) tarafından yapılan açıklamanın detaylarına Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Mobiltel (MOBTL Hisse) OPPO Akıllı Telefon Satışı KAP Haberi Geldi

Geçtiğimiz hafta (21 Mayıs) itibariyle Mobiltel tarafından geçilen önemli KAP haberinde, dünya akıllı telefon pazarının önemli aktörlerinden biri konumunda bulunan Oppo’nun; Türkiye’deki üretim hakkının, 2024 yılı Ocak ayında Mıstaçoğlu Grup Şirketlerinden AGM Teknoloji Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye (AGM) devredildiği hatırlatılmıştı. Buna ek olarak, MOBİLTEL ile AGM arasında akdedilen anlaşmayla Mobiltel’in Oppo markalı akıllı telefonları satması konusunda mutabakata varılmıştı.

Mobiltel’in, “elektronik ürün satan zincir marketler” üzerinden yapacağı satış için geçilen KAP bildirimi, bugün gelen yeni haberle bir adım ileriye taşındı. Mobiltel, bugünden itibaren Oppo satışlarına başladığını deklare etti. Bugün (29 Mayıs Çarşamba) öğlen saatlerinde gelen haber sonrasında, bir süredir düşüşte olan MOBTL hisse yukarı yönlü tepki verdi. Haberden önce 5,82 TL noktasında olan MOBTL hisse kısa sürede 5,98 TL’yi gördü.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Mobiltel (MOBTL Hisse) 2024 Yılında Temettü Dağıtacak mı?

Mobiltel İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin geçtiğimiz yıl elde ettiği net dönem karından, paydaşlarına kar payı dağıtıp dağıtmayacağı da geçtiğimiz hafta netleşti. Şirketin Yönetim Kurulu, firmanın 2023 yılında elde ettiği net dönem karından 2024 yılı içerisinde temettü ödememe kararı aldığını deklare etti.

Mobiltel (MOBTL Hisse) OPPO Akıllı Telefon Satışı KAP Haberi Geldi

Mobiltel (MOBTL Hisse) OPPO Akıllı Telefon Satışı KAP Haberi Geldi

MOBTL Neden Düşüyor?

2021 yılı sonunda halka arzı gerçekleştirilen Mobiltel İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin payları, söz konusu zaman diliminden bugüne değin yüzde 250 seviyesinde prim yaptı. MOBTL payları son 1 aydır ise yüzde 20’ye yakın geri çekilme yaşamış durumda. Bu durum, hissedeki yükselişin düzeltme süreci olarak değerlendirilse de, farklı etkenler de mevcut. TCMB’nin faizleri yıllık yüzde 50 seviyesine yükseltmesi, başta olmak üzere; son dönemdeki global riskler de (İsrail-Filistin savaşı vb.) borsadaki pek çok tahtayı etkiliyor.

MOBTL KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz