SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Mopaş Halka Arz Ne Zaman? Mopaş Marketçilik Kimin?

Mopaş Marketçilik paylarının bir kısmını halka açma için SPK'ya başvuruda bulunan şirketlerden biri. Peki Mopaş halka arz ne zaman, bakalım...

Yayınlanma:
Mopaş Halka Arz Ne Zaman? Mopaş Marketçilik Kimin?

Halka arz olmak için başvuruda bulunan Mopaş Marketçilik taslak izahnamesi hala inceleme sürecindedir. İnfo Yatırım’ın konsorsiyum liderliğinde gerçekleştirilecek olan halka arzda 67.650.000 pay satışı yapılacaktır. Mopaş halka arzı sermaye artırımı ve ortak satışı şeklinde planlanmaktadır. Mopaş halka arz ne zaman, halka arz bilgileri neler, Mopaş Marketçilik kimin, ortaklık yapısı nasıl, gibi soruların cevaplarına bakalım…

Mopaş Kimin, Ortaklık Yapısı Nasıl?

Mopaş Marketçilik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş çok ortaklı bir yapıya sahiptir. Taslak izahnamede yer alan Mopaş ortaklık yapısına ilişkin tablo aşağıdaki gibidir:

İLGİLİ HABER RGYAS, LILAK ve KOTON ile Borsada 2024 Yılı İçin Halka Arz Furyası Bitti mi?
Mopaş Marketçilik paylarının bir kısmını halka açma için SPK'ya başvuruda bulunan şirketlerden biri. Peki Mopaş halka arz ne zaman, bakalım...
Mopaş Kimin, Ortaklık Yapısı Nasıl?

Mopaş Kimin, Ortaklık Yapısı Nasıl?

Mopaş Marketçilik Hakkında!

1996 yılında kurulmuş olan Mopaş Marketçilik geniş ürün gamı ile marketçilik sektöründe faaliyet göstermektedir. 2023 Aralık verilerine göre farklı büyüklüklerde toplamda 122 marketi bulunan Mopaş Marketçilik fiziki mağazalarının yanı sıra online olarak da (resmi web adresi, mobil uygulama ve 3. taraf internet siteleri) hizmet vermektedir. Şirketin bütün mağazaları İstanbul ile Kocaeli illerinde bulunmaktadır.

En güncel halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER Altınay Savunma Halka Arz Onaylandı! Borsaya ALTNY Hisse Geliyor!
Mopaş Marketçilik paylarının bir kısmını halka açma için SPK'ya başvuruda bulunan şirketlerden biri. Peki Mopaş halka arz ne zaman, bakalım...

Perakende sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla çalışan Mopaş Marketçilik’in Manisa’da topraksız, jeotermal kaynaklı sera tesisi; Tekirdağ’da süt işleme tesisi bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Tokat Artova’da 2.5 MW güneş enerjisi santrali yatırımı tamamlanan Mopaş Marketçilik Tokat Niksar’da da 5.03 MW gücünde bir GES kurmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Mopaş Finansal Durum

Mopaş Marketçilik finansal bilgilerine ilişkin taslak izahnamede yer alan ve bazı finansal verilerin yer aldığı tablo aşağıdaki gibidir:

Mopaş Finansal Durum

Mopaş Finansal Durum

Mopaş Halka Arz Bilgileri

Mopaş Marketçilik taslak izahnamesinde yer alan bilgilere göre halka arzda 40.650.000 lotu sermaye artırımı, 27 milyon lotu ortak satışı olacak şekilde toplamda 67.650.000 lot satışı gerçekleştirilecektir. Halka arzdan sonra Mopaş halka açıklık oranı yüzde 25 olacaktır. Mopaş Marketçilik halka arzı bireysele eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek olup pay tahsisat oranları henüz belli değildir.

Mopaş borsa kodu henüz belli değildir. Mopaş halka arz taahhütleri kapsamında ise şirket fiyat istikrarı planlamamakla birlikte 5 gün boyunca alım emri girecektir. Bununla birlikte 1 yıl boyunca ihraççı ve ortaklar pay satışı gerçekleştiremeyeceklerdir. Mopaş halka arz geliri kullanım alanları ise taslak izahnamede yer alan bilgilere göre aşağıdaki gibi listelenebilir:

  • Yüzde 40 – 45 yeni mağaza yatırımı
  • Yüzde 15 – 20 güneş enerjisi santrali yatırım finansmanı
  • Yüzde 15 tarımsal yatırım finansmanı
  • Yüzde 15 işletme sermayesi finansmanı
  • Yüzde 10 e-ticaret yatırımları

Mopaş Halka Arz Ne Zaman?

Mopaş Marketçilik halka arz tarihi henüz açıklanmamıştır (SPK onayı beklenmektedir.) Ancak halka arzın 2024 yılı içerisinde gerçekleştirilmesi beklenmektedir.

Mopaş Marketçilik Resmi Web Site

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz