SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

OSTIM Hisse Tahtası Aynı Gün İşleme Kapatıldı ve Yeniden Açıldı

Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş payları olağan dışı bir gün geçiriyor. OSTIM hisse tahtası aynı gün işleme kapatıldı ve yeniden açıldı; işte detaylar…

Yayınlanma:
OSTIM Hisse Tahtası Aynı Gün İşleme Kapatıldı ve Yeniden Açıldı

Borsa İstanbul’da devam eden bilanço döneminde, geçtiğimiz yıla dair finansal verilerin yasal süresince açıklanması dün itibariyle sona erdi. Pek çok şirket finansal tablolarını son güne bırakırken, bazı şirketler ise ilgili rakamları son gün dahi açıklayamadı ve Sermaye Piyasası Kurulu’ndan ek süre istedi. Yıllık bilançosunu zamanında açıklayamayan şirketlerden Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş’nin OSTIM kodlu paylarının BIST’deki tahtası sabah saatlerinde kapatıldı. Seans öncesinde kapanan tahta, şirketten yapılan “ek süre uzatımı talebi” ile yeniden açıldı. OSTIM hisse tahtası ile ilgili yaşanan gelişmeler ve hissedeki son duruma dair detaylara Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

OSTIM Hisse Tahtası Aynı Gün İşleme Kapatıldı ve Yeniden Açıldı

Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş’nin dün akşama kadar açıklaması gereken bilançoları zamanında kamuoyuna deklare edilmeyince, şirketin Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan payları seans öncesinde işleme kapatıldı. Bu konuda gelen KAP bildiriminin akabinde, seans açılışıyla birlikte yeni bir haber daha geçildi.

Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş.’nin 27 Mayıs 2024 tarihine kadar finansal raporların KAP’a bildirmek üzere ek süre talebinin “uygun görüldüğü” duyuruldu. Söz konusu duyurunun akabinde, firmanın başvurusunun uygun görülmesiyle OSTIM paylarının borsada yeniden işlem görmesine karar verildiği belirtildi. OSTIM tahtası bugün öğlen seansı ile birlikte açılış yaparak yeniden işlem görmeye başladı.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İşleme Başladı, Devre Kesti!

OSTIM hisse de yaşanan gelişmeler, firmanın yatırımcılarını rahatsız etmiş olacak ki; bugün öğleden sonra borsada işlem görmeye başlayan hisseler kısa sürede devre kesiciye girdi. Gelen sert satışların karşılanmadığı tahtada saat 13 dolaylarındaki 15 dakikalık devre kesicinin akabinde, OSTIM hisse 6 TL seviyesinin üzerinde dengelendi.

OSTIM Hisse Tahtası Aynı Gün İşleme Kapatıldı ve Yeniden Açıldı

OSTIM Hisse Tahtası Aynı Gün İşleme Kapatıldı ve Yeniden Açıldı

Gelecek Hafta Açıklanacak Bilanço Kritik Önemde

Geride bıraktığımız 6 ayda yaklaşık yüzde 50 değer kaybeden OSTIM hisse de önümüzdeki hafta açıklanacak bilançonun kritik önemde olduğu belirtilebilir. Hissede toparlanma başlayabilmesi için Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş’nin finansal verilerinde pozitif değişimler görmek isteyen piyasa ile birlikte şirketin yatırımcıları da 1 haftalık süreçte en azından bugün ki düşüşün devam etmemesini umuyor.

OSTIM KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz