SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

PATEK Bağlı Ortaklığı Titra Teknoloji Yatırım Aldı

Pasifik Donanım Yazılım ve Bilgi Teknolojileri A.Ş.’den dün akşam önemli bir KAP bildirimi geldi. PATEK bağlı ortaklığı Titra Teknoloji yatırım aldı…

Yayınlanma:
PATEK Bağlı Ortaklığı Titra Teknoloji Yatırım Aldı

Geçtiğimiz Şubat ayında halka arzı gerçekleştirilen Pasifik Donanım Yazılım ve Bilgi Teknolojileri A.Ş’nin PATEK kodlu payları, yaptığı tavan serisi ile 5x’den fazla değer kazanmış ve 193 TL seviyesine görmüştü. Bugüne kadar en yüksek 193 lirayı gören PATEK hisse, ardından düzeltme sürecine girdi ve 70 lira seviyesine kadar geri çekildi. Pasifik Donanım Yazılım ve Bilgi Teknolojileri A.Ş.’den dün seans kapanışında dikkat çekici bir KAP bildirimi geçildi. PATEK bağlı ortaklığı Titra Teknoloji yatırım aldı, işte detaylar…

PATEK Bağlı Ortaklığı Titra Teknoloji Yatırım Aldı

Pasifik Donanım Yazılım ve Bilgi Teknolojileri A.Ş, Titra Teknoloji A.Ş’nin paylarının yüzde 51’ine sahip konumda. Şirket, bu payların yüzde 4,76’sını sattığını duyurdu. Lot başına 340 liradan gerçekleştirilen satış ile Titra Teknoloji 242.856.900 TL fon yatırımı sağladı. İlgili satış, Titra Teknoloji için yaptırılan değerlemede bulunan 5,1 milyar liralık piyasa değeri üzerinden hesaplanarak gerçekleştirildi.

CARACAL Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’na yapılan bu satıştan Tiitra Teknoloji’nin elde edeceği 242.856.900 TL’lik meblağ ile; “stratejik hedefleri doğrultusunda büyümesini finanse edeceği” vurgulandı. Şirketin, “yüksek değerleme ile” kurumsal yatırımcıdan ilgi görmesini, yatırım almasını ve bu yatırımı da büyüme hedefleri doğrultusunda kullanmasını firma olumlu değerlendirdiğini deklare etti.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Pasifik Teknoloji, Titra Teknoloji Hakim Ortağı Konumunu Yitirdi mi?

Titra Teknoloji’nin bedelli sermaye artışı ile paylarının yüzde 4,76’sının CARACAL Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’na satılmasının ardından Pasifik Teknoloji, firmadaki hakim ortaklığını yitirme durumu ile yüz yüze kalabilirdi. Zira, şirketin ilgili ortaklığındaki pay oranı yüzde 51’di. Ancak, geçilen KAP bildiriminde, Pasifik Teknoloji’nin, TİTRA Teknoloji A.Ş.’de imtiyazlı payları bulunduğu hatırlatılarak, bu nedenle “hakim ortaklık” konumunun yitirilmediği ifade edildi.

PATEK Bağlı Ortaklığı Titra Teknoloji Yatırım Aldı

PATEK Bağlı Ortaklığı Titra Teknoloji Yatırım Aldı

PATEK Hisse Haberden Olumlu Etkilendi!

Uzun süredir düşüş trendinde olan PATEK hisse, dün akşam şirketten gelen olumlu KAP haberinin ardından, haftanın son işlem gününe “alıcılı” başladı. Seans içerisinde bir ara günlük getirisini yüzde 5 seviyesine taşıyan PATEK, 74 liranın üzerini gördü. Ancak, bu seviyeden gelen satışlarla 72,5 TL seviyesine geri çekildi, hali hazırda bu civardan işlem görmeye de devam etmekte.

PATEK KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz