SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Rodrigo Tekstil (RODRG Hisse) Bedelsiz Sermaye Artırım Kararı Aldı 2024

Rodrigo Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından dün geçilen KAP bildirimi yatırımcıları sevindirdi. Rodrigo Tekstil (RODRG hisse) bedelsiz sermaye artırım kararı aldı.

Yayınlanma:
Rodrigo Tekstil (RODRG Hisse) Bedelsiz Sermaye Artırım Kararı Aldı 2024

Payları Borsa İstanbul’da RODRG kodu ile işlem görmekte olan Rodrigo Tekstil, dün akşam geçtiği KAP haberinde, bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını deklare etti. Hali hazırda 7 milyon 85 bin TL ödenmiş sermayesi olan şirketin sermayesi yüzde 300 oranında artırılacak. 21.255.000 TL’lik artırım ile 28.340.000 TL’lik ödenmiş sermayeye ulaşılacak. Rodrigo Tekstil (RODRG hisse) bedelsiz sermaye artırım kararı hakkındaki detaylara ve RODRG hissedeki son duruma Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Rodrigo Tekstil (RODRG Hisse) Bedelsiz Sermaye Artırım Kararı Aldı 2024

Rodrigo Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu tarafından alınan karar uyarınca; şirketin sermaye artırımı “sermaye düzeltmesi olumlu farklarından” karşılanacak. Yüzde 300 oranında gerçekleştirilecek ilgili artırım hakkında Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunulduğu ve onay için beklenmeye başlandığı deklare edildi.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

RODRG Hisse Ne Zaman, Kaç TL’den Bölünecek, Kaç Lotu Olanın Kaç Lotu Olacak?

Rodrigo Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş paylarının ne zaman bölüneceği ve kaç liradan bölüneceği henüz netleşmedi. Zira bu durum, bedelsiz sermaye artışı başvurusuna SPK’dan gelecek yanıt ile doğrudan alakalı. Söz konusu başvuruyu SPK’nın onaylaması ile birlikte (onaylayıp onaylamamak tamamen SPK’nın takdirinde) bölünme işlemleri start alacak. İlgili tarihte RODRG hisse kaç lira seviyesinde bulunuyor ise, hisse fiyatı 4’e bölünecek.

RODRG paylarındaki bölünme işlemi sonrasında 1 lotu olan yatırımcıya 3 lot daha verilecek ve kişinin elindeki RODRG payı 4 lota çıkacak. Ancak hisse fiyatı da aynı oranda bölüneceği için portföydeki RODRG meblağında herhangi bir değişiklik olmayacak.

Rodrigo Tekstil (RODRG Hisse) Bedelsiz Sermaye Artırım Kararı Aldı 2024

Rodrigo Tekstil (RODRG Hisse) Bedelsiz Sermaye Artırım Kararı Aldı 2024

RODRG Hisse Haftayı Tavanda Kapattı: Insider Trading mi Var?

Rodrigo Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Borsa İstanbul’da RODRG kodu ile işlem görmekte olan payları 17 Mayıs Cuma günü ile sona eren haftayı 151,20 TL’den kapattı. Bu seviye, RODRG hissenin şimdiye kadar gördüğü en yüksek nokta olarak kayıtlara geçti. Dün gece yarısı ise şirketten KAP bildirimi geldi ve söz konusu bedelsiz sermaye artırım kararı ile başvurusu kamuoyuna duyuruldu.

Şirket paylarının ATH yaparak haftayı tamamlamasının ardından gelen KAP bildirimi, akıllara “insider trading mi var” sorusunu getirdi. Zira Borsa İstanbul’da yakın dönemde buna benzer pek çok durum yaşanmış, primlenen hisselerde sonradan olumlu haberler, düşen hisselerde ise sonradan olumsuz haberler gündeme düşmüştü.

RODRG KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz