SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Şişecam’ın Kredi Notu Yükseltildi

Türkiye'nin önde gelen cam şirketlerinden Şişecam, Fitch Ratings'in kredi notunu yükseltmesiyle güçlü bir başlangıç yaptı.

Yayınlanma:
Şişecam’ın Kredi Notu Yükseltildi

Türkiye’nin önde gelen cam şirketlerinden Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (Şişecam), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kredi derecelendirme notunu açıkladı. Şirket, Uluslararası Kredi Derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’in Türkiye’nin yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notunu 9 Mart’ta “B”den “B+”ya yükselttiğini ve Türkiye’nin not görünümünü “Durağan”dan “Pozitif”e revize ettiğini belirtti.

sisecamin-kredi-notu-yukseltildi

İLGİLİ HABER Şişecam 2023 Finansal Sonuçlarını Açıkladı
Türkiye'nin önde gelen cam şirketlerinden Şişecam, Fitch Ratings'in kredi notunu yükseltmesiyle güçlü bir başlangıç yaptı.

Şişecam kredi notu B+’a yükseldi

Fitch Ratings’in verdiği bilgiye göre, Şişecam’ın yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notu “B”den “B+”ya yükseltilirken, görünümü de “Durağan”dan “Pozitif”e revize edildi. Bu olumlu gelişmenin ardından Şişecam’ın (SISE) hisseleri haftanın ikinci gününde yeşil ışıkları yakarak açılışta güçlü bir performans sergiledi.

Dün 47,08 TL’den kapanan hisseler, bugün açılışını 46,96 TL’den yaparak saat 10.15’e gelindiğinde 47,12 TL’ye yükseldi. Son 4 haftada yaşanan kayıplara rağmen, bu olumlu haberle birlikte aylık düşüş yüzde 11,18’e geriledi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz