SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Smartiks Yeni İş Aldı, SMART Hisse Tavan Oldu

Smartiks Yazılım A.Ş. tarafından seans öncesinde geçilen KAP bildirimi, şirketin yatırımcılarını sevindirdi. Smartiks yeni iş aldı, SMART hisse tavan oldu.

Güncelleme: 14:46 - 24.04.2024
Smartiks Yeni İş Aldı, SMART Hisse Tavan Oldu

Yazılım sektöründe faaliyet gösteren firmalardan biri konumunda bulunan Smartiks Yazılım A.Ş’nin payları Borsa İstanbul’da SMART kodu ile işlem görüyor. Firma tarafından sabah saatlerinde Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a geçilen bildirimde, 12 milyon 250 bin TL’lik iş anlaşmasına imza atıldığı deklare edildi. Bu anlaşmanın duyurulmasının ardından, seans açılışında SMART hisse kısa sürede primlendi ve günün tavan fiyatına ulaştı. Detaylara, Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte göz atalım.

Smartiks Yazılım Yeni İş Anlaşması Duyurdu

Şirket tarafından duyurulan iş anlaşmasına göre, Smartiks Yazılım tarafından; “2024 İBB platform, devops, mobil uygulama ve web yazılım geliştirme süreçleri yönetimi işi” kapsamında “Siebel bakım destek” hizmeti verilecek. Smartiks Yazılım ile Çekino-Bimtaş iş ortaklığı arasında imzalanan anlaşması kapsamında 180 günlük iş anlaşması karşılığında KDV hariç 12 milyon 250 bin TL’lik bedel ödenecek.

İLGİLİ HABER FORTE Hisse Bilanço Nasıl Geldi 2024?
Smartiks Yazılım A.Ş. tarafından seans öncesinde geçilen KAP bildirimi, şirketin yatırımcılarını sevindirdi. Smartiks yeni iş aldı, SMART hisse tavan oldu.

Smartiks Yazılım tarafından, söz konusu projede; “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çözüm Merkezi, Çağrı Merkezi, İBB’ye bağlı diğer kurumlar ve kuruluşlar” bünyesinde kullanılan ve vatandaşlık hizmetlerinin tek bir noktadan kesintisiz şekilde verilmesini amaçlayan ortak CRM platformu “Oracle Siebel” bakım ve destek süreçlerinin yürütüleceği deklare edildi.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER SELGD ve AKENR Hisse Cezası Ne Zaman Bitecek 2024?
Smartiks Yazılım A.Ş. tarafından seans öncesinde geçilen KAP bildirimi, şirketin yatırımcılarını sevindirdi. Smartiks yeni iş aldı, SMART hisse tavan oldu.

SMART Hisse Yorum Analiz 2024: Anlaşma Sonrası SMART Hisse Tavan Oldu

Smartiks Yazılım A.Ş’nin söz konusu anlaşmayı sabah saatlerinde kamuoyuna duyurmasının ardından, şirketin Borsa İstanbul’da SMART kodu ile işlem gören payları günün tavan fiyatı olan 49,5 liraya yükseldi. An itibariyle, hissenin tahtasında; tavan fiyatta binlerce lot alım için beklemekte.

smartiks-yeni-is-aldi-smart-hisse-tavan-oldu.jpg
Smartiks Yeni İş Aldı, SMART Hisse Tavan Oldu

Smartiks Yazılım hissesi SMART’ın son dönemdeki performansı dikkate alındığında, payların BİST de önemli bir ralli gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz. Mayıs 2023 itibariyle lot başına 7 TL seviyesinde bulunan SMART hisse, ardından gerçekleştirdiği ralli ile Mart 2024 de 70 liranın üzerini gördü. Halen SMART hissenin görmüş olduğu en yüksek fiyat 72,35 TL olarak kayıtlarda yer almakta.

2023 yılının son çeyreğine dair finansal verileri halen açıklamayan Smartiks Yazılım’ın, bu nedenle yıllık bilançosu da netleşmiş durumda değil. Şirketin yatırımcıları, gelecek bilançoyu ve firmanın yeni çarpanlarını (FK, PD/DD vs.) merakla beklemekte. Hissenin gidişatında da önemli rol oynayacak olan bilanço verilerinin yakın gelecekte kamuoyuna deklare edilmesi bekleniyor.

SMART hisse için haftalık teknik destek seviyelerini sıralamak gerekirse; 45 TL, 41 TL ve 37 TL düzeyleri dikkat çekmekte. Hissenin haftalık teknik direnç seviyeleri ise sırasıyla; 54 TL, 59 TL ve 66 TL düzeylerinde.

SMART KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz