SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Finans

Trive Yatırım Neden Girilmiyor, Trive Güvenilir mi?

Trive Yatırım mobil uygulamasında dünden bu yana sorun yaşanıyor. Peki Trive Yatırım neden girilmiyor, Trive güvenilir mi? İşte detaylar…

Yayınlanma:
Trive Yatırım Neden Girilmiyor, Trive Güvenilir mi?

Trive Yatırım Menkul Değerler A.Ş. mobil uygulamasında Perşembe gününden başlamak üzere bir dizi problem yaşanmaya başlandı. Müşteriler, sadece Forinvest de kurum seçimi yapılabilirken; İdeal ve matriks kendi üyelikleri olmadan girişe izin vermiyor. Forinvest’te de doğrulama SMS’i gelmemesi problemiyle karşılaşılıyor. Bu durum, yatırımcıların bir hayli canını sıkarken, pek çok kullanıcı tepkilerini sosyal medya mecralarında dile getiriyor. Peki Trive Yatırım neden girilmiyor, Trive güvenilir mi; Arz Takvimi takipçileri için detaylandıralım…

Trive Yatırım Neden Girilmiyor?

Trive Yatırım, ücretsiz anlık veri sağladığı mobil platformuna dünden bu yana girişlerde problem yaşanıyor. Binlerce yatırımcının 2 gündür sorun yaşadığı uygulama nedeniyle hisse alış satışları gerçekleştirilemiyor. Konu hakkında dün Trive Yatırım’ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yatırımcılarımız, E-şubemiz üzerinden, Matriks, Foreks ve İdeal platformları üzerinden veya telefon ile emirlerini iletebilmektedir. Teknik ekibimiz konu üzerinde çalışmakta olup, mobil uygulamamız hariç emir iletim sunucularında herhangi bir kesinti bulunmamaktadır. Tüm yatırımcılarımıza sabah saat 08.30’dan itibaren sms ile bilgilendirme yapılmış ve açık olan emir kanallarına yönlendirilmiştir.  Ekiplerimiz problemi en kısa sürede çözmek üzere çalışmaktadır.”

Ancak bu açıklama da yatırımcıların tepkisini dindirmeye yetmedi. Zira pek çok yatırımcı, kendilerine mesaj ile bilgilendirme yapılmadığını ve Trive Yatırım hesaplarına ulaşamadıkları için zarara uğradıklarını ifade eden serzenişlerde bulundular. 2 gündür zarar ettiklerini belirten pek çok yatırımcı, söz konusu zararlarının karşılanmasını talep eden twitler gönderdiler.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Karşılaşılan sorun nedeniyle Trive Yatırım’dan yeterli geri dönüşü alamadıklarını ve yetkililere ulaşamadıklarını ifade eden bazı yatırımcılar da Trive Yatırım’daki hesaplarını kapatacaklarını deklare eden bildirimlerde bulundular. Bu geri dönüşler sürerken, Trive Yatırım güvenli mi, devlet güvencesi var mı gibi sorular da dile getirilmeye başlandı…

Trive Yatırım Neden Girilmiyor, Trive Güvenilir mi?

Trive Yatırım Neden Girilmiyor, Trive Güvenilir mi?

Trive Güvenli mi, Devlet Güvencesi Var mı?

Trive Yatırım da meydana gelen teknik aksaklık ile ilgili tepkiler büyürken, yatırım hesaplarında bulunan tutarların devlet garantisinde olup olmadığı da sorgulanmaya başlandı. 2024 yılı itibariyle her bir yatırımcı için 1.143.379 TL’lik tutar devlet garantisi altında bulunmaktadır. Ayrıca Trive Yatırım; Sermaye Piyasası Kurulu denetimi altındadır. Sermaye Piyasası mevzuatları çerçevesinde çalışmaktadır. Müşterilere ait tüm varlıklar ve teminatlar da TAKASBANK nezdinde ve güvencesinde bulunmaktadır.

SPK

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz