SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Yalnızca o kişiler alacak! 2.250 TL harçlık alacaksınız hemen E-Devlet üzerinden kontrol edin

Yayınlanma:
Yalnızca o kişiler alacak! 2.250 TL harçlık alacaksınız hemen E-Devlet üzerinden kontrol edin

İhtiyaç sahipleri için yapılan destekler sürüyor. Türkiye’de geliştirilen yardım programları kapsamında vatandaşa verilen desteklerle ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler araştırmalarını sürdürürken yeni bir ödeme daha açıklandı. Açıklanan yeni ödemenin dul ve etim maaşı alanları kapsadığı bildirildi. Emekliler için yapılacak olan ikramiye ödemeleri dahilinde dul ve yetim maaşı alanların da ikramiye ödemesinden yararlanacağı bildirildi. Ancak burada farklı bir detay ortaya çıktı.

Emekliler 2024 yılında yüzde 50 artışla 3 bin TL tutarında ikramiye almaya hak kazanırken bu ödemeler de Ramazan ve Kurban Bayramlarını kapsayacak. Ramazan Bayramı’nda ödenecek olan 3 bin TL tutarındaki emekli ikramiyesinden dul ve yetimlerinde yararlanacağı bildirilirken hak edişe göre en fazla 2 bin 250 TL alacak olan dul ve yetimler için de detaylar ortaya çıktı.

DUL VE YETİM BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

Emeklilere Kurban ve Ramazan Bayramı olmak üzere yılda iki kez olmak üzere emekli ikramiyesinde bu yılın ödeme tarihi belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının belirlediği takvimle ödemeler gerçekleşecek. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) dul ve yetim aylığı alan hak sahiplerine hisseleri oranlarında ikramiye yatırılacak.

Yalnızca o kişiler alacak! 2.250 TL harçlık alacaksınız hemen E-Devlet üzerinden kontrol edin

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sosyal medya hesabından emeklilerin bayram ikramiyeleriyle ilgili takvimi paylaştı.Bakan Işıkhan’ın paylaştığı takvime göre maaşlarını her ayın 17 ve 18’inde alan 4a kapsamındaki emeklilerin bayram ikramiyeleri 2 Nisan’da yatırılacak. Maaş ödemesi alanların da hesaplarında 3, 4 ve 5 Nisan tarihlerinde ikramiyeler görülecek. 4c kapsamındaki emeklilerden de her ayın 1’inde maaşlarını alanlara 2 Nisan’da bayram ikramiyeleri yatırılmaya başlayacak, 5 Nisan’a kadar ödemeler tamamlanacak.

Yalnızca o kişiler alacak! 2.250 TL harçlık alacaksınız hemen E-Devlet üzerinden kontrol edin

Buna göre eşinin ya da babasının vefatı sebebiyle emekli maaşının yüzde 75’ini alan dul ve yetimlere 2250 lira, yüzde 50’sini hak edenlere 1500 lira, yüzde 25’ini hak edenlere ise 750 lira ikramiye yatırılacak.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz