SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Yünsa Yönetim Kurulu Yatırımcılara Temettü Dağıtımı Kararı Aldı

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş., yönetim kurulunun temettü dağıtım kararını duyurdu.

Güncelleme: 14:46 - 24.04.2024
Yünsa Yönetim Kurulu Yatırımcılara Temettü Dağıtımı Kararı Aldı

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kâr payı dağıtımına ilişkin açıklamada bulundu. Şirketin yönetim kurulu, 19 Nisan 2024 tarihli toplantısında aldığı kararla, yatırımcılara temettü dağıtımı yapılmasını oybirliğiyle onayladı.

yunsa-yonetim-kurulu-yatirimcilara-temettu-dagitimi-karari-aldi-1.jpg

İLGİLİ HABER FORTE Hisse Bilanço Nasıl Geldi 2024?
Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş., yönetim kurulunun temettü dağıtım kararını duyurdu.

Yünsa Yünlü Sanayi temettü dağıtma kararı aldı

Açıklamada, geçen yılın kârının Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kayıtlarına göre 620.022.875 TL, Vergi Usul Kanunu (VUK) kayıtlarına göre ise 572.091.045 TL olarak belirlendiği ifade edildi. 2023 bilançosunun enflasyon muhasebesi sonucunda net dağıtılabilir kârın VUK kayıtlarına göre 473.473.263 TL olduğu belirtildi.

Bu çerçevede, geçen yıl elde edilen kârdan, 60 milyon TL sermayeyi temsil eden pay sahiplerine 30 Mayıs 2024 tarihinde temettü dağıtılması kararı alındı. Söz konusu kararın 24 Mayıs 2024 tarihinde yapılacak olan olağan genel kurul toplantısında onaylanması planlanıyor.

İLGİLİ HABER SELGD ve AKENR Hisse Cezası Ne Zaman Bitecek 2024?
Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş., yönetim kurulunun temettü dağıtım kararını duyurdu.

Genel kuruldan onay alınması durumunda YUNSA kodlu pay sahiplerine hisse başına brüt 3,9456105 TL, net ise 3,5510494 TL temettü verilecek. Şirketin temettü kararının duyurulduğu gün YUNSA kodlu hisse senetleri, yüzde 1 oranında artışla 75 liradan işlem görmeye başladı.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz