SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Alpinvest Yatırım OBAMS Hisse Aldı

Oba Makarnacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından bu sabah gelen KAP bildirimi yatırımcıları sevindirdi. Alpinvest Yatırım OBAMS hisse aldı; işte detaylar…

Yayınlanma:
Alpinvest Yatırım OBAMS Hisse Aldı

Şubat ayında halka arzı onaylanan ve akabinde talep toplayan Oba Makarnacılık, Mart ayı itibariyle Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştı. OBAMS kodu ile lot başına 39,24 liradan halka arz edilen Oba Makarnacılık, kısa sürede tavan serisi ile 69,40 TL’ye kadar yükselmişti. Bu noktadan düzeltmeye giren OBAMS payları 34,28 lira seviyesine kadar geri çekildi. Yatırımcılarını bu süreçte üzen OBAMS hisse için nihayet olumlu bir haber geldi. Alpinvest Yatırım OBAMS hisse aldı. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

Alpinvest Yatırım OBAMS Hisse Aldı: OBAMS Payları Halka Arz Fiyatının Altında!

Ülkemizin en büyük makarnacılık şirketlerinden biri konumunda bulunan Oba Makarnacılık, halka arz edildikten sonra daha geniş kitleler tarafından tanındı. Şirket payları kısa sürede yüzde 80’e yakın primlense de, ardından gelen kar satışları ile düşüşe geçti. Tavan serisini takip eden düşüş trendi ile halka arz fiyatına geri dönen OBAMS hisse, bu noktada da tutunamadı ve halka arz fiyatının altına geriledi.

Lot başına 39,24 liradan halka arzı gerçekleştirilen hisse, 34 lira civarına kadar düştü. Şirket paydaşları, özellikle sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getirirken, nihayet müjdeli bir haber geldi. Bugün, teorik eşleşme seansının başlamasına müteakip firmadan geçilen KAP bildiriminde; Alpinvest Yatırım’ın OBAMS hisse aldığı duyuruldu.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Dün (30 Mayıs Perşembe) yapılan alımın 40 bin lot olduğu ve 34,38 – 34,40 TL fiyat aralığından gerçekleştirildiği deklare edildi. Söz konusu haberin akabinde OBAMS hisse bugüne primli bir giriş yaptı ve kısa sürede 37 liranın üzerine tırmandı. Günlük bazda yükselişi yüzde 8 civarına gelen hisse, bu noktadan yapılan satışlarla 36 TL’nin altına geri çekildi. An itibariyle bu civardan işlem gören OBAMS’ın günlük yükselişi de yüzde 3,5 dolaylarında bulunuyor.

Alpinvest Yatırım OBAMS Hisse Aldı

Alpinvest Yatırım OBAMS Hisse Aldı

Kurumsal Yatırımcı Hisse Alımı Nasıl Etkiler? OBAMS Düşer mi, Yükselir mi?

Oba Makarnacılık paylarının kurumsal yatırımcının ilgi alanına girmesi “olumlu” denilebilir. Zira, daha önce farklı hisselerde görülen örnekler, kurumsal yatırımcının pay aldığı hisselerin yönünü yukarıya çevirdiğini ortaya koymakta. Günlük bazda bu durum OBAMS’ta da gerçekleşirken, Alpinvest Yatırım’ın tahtadaki alımlarına devam etmesi durumunda hissedeki yükselişin de sürebileceği orta – uzun vade için düşünülebilir.

OBAMS KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz