SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Altın Kapılarımız Kan Oldu Tayfun: SURGY, AVPGY, CATES, BEGYO ve MEGMT Arz Fiyatının Altında!

Kolpaçino repliği borsa yatırımcılarının dilinde… Altın kapılarımız kan oldu Tayfun: SURGY, AVPGY, CATES, BEGYO ve MEGMT arz fiyatının altında! Halka arz furyası tersine döndü…

Yayınlanma:
Altın Kapılarımız Kan Oldu Tayfun: SURGY, AVPGY, CATES, BEGYO ve MEGMT Arz Fiyatının Altında!

Koronavirüs pandemisi sonrasında başlayan halka arz furyası; yüksek enflasyonda vatandaşların halka arzları kazanç kapısı olarak görmesi ile zirve yapmıştı. TCMB’nin bu yıl enflasyonu dizginleyebilmek adına faiz artış döngüsüne girmesi ile BİST son 2 aydır düzeltme süreci yaşıyor. Bu durum, hali hazırda BİST de işlem gören payları etkilediği gibi; yeni halka arz olan hisselerin de belini büktü. Kısa sürede halka arz fiyatının altına gelen hisseler, yatırımcılara büyük zarar yaşattı. Sosyal medyada ünlü Kolpaçino filminin repliği yatırımcıların en sık paylaştığı kesit oldu; altın kapılarımız kan oldu Tayfun: SURGY, AVPGY, CATES, BEGYO ve MEGMT arz fiyatının altında!

Aralık Ayı Halka Arzlara İyi Gelmedi

Borsa İstanbul’da bir süredir devam eden “testere piyasa koşulları”, yeni halka arz olan hisseleri de vurdu. 3 yıla yakın süredir, yeni halka arz olan hisseler, BİST maceralarına “tavan serisi” ile başlıyordu. Borsa İstanbul’un son dönemde girdiği düzeltme ve kar satışlarının yanı sıra, TCMB’nin faiz artış döngüsüne girmesi halka arz furyasını olumsuz etkiledi.

İLGİLİ HABER Avrupakent GYO Sarıyer’deki Bir Mülkü Yüksek Bedelle Satın Alıyor
Kolpaçino repliği borsa yatırımcılarının dilinde… Altın kapılarımız kan oldu Tayfun: SURGY, AVPGY, CATES, BEGYO ve MEGMT arz fiyatının altında! Halka arz furyası tersine döndü…
Yeni Halka Arzlar Düşüyor

Yeni Halka Arzlar Düşüyor

Kasım ayının sonunda talep toplayan şirketlerden başlamak üzere; Aralık ayının başından bu yana BİST de işlem görmeye yeni başlayan hisselerden; SURGY, AVPGY, CATES, BEGYO ve MEGMT halka arz fiyatlarının altına geldi. KBORU ise bu denli düşmemiş olsa da, dün ve bugün (21 Aralık Perşembe) taban yaptı. İşte son halka arz olan şirketlerin hisselerinin arz fiyatları ve güncel işlem gördükleri seviyeler…

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için de buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER AVPGY Hissesinde Fiyat İstikrarı Sona Erdi, AVPGY 2024 Yılında Ne Olur?
Kolpaçino repliği borsa yatırımcılarının dilinde… Altın kapılarımız kan oldu Tayfun: SURGY, AVPGY, CATES, BEGYO ve MEGMT arz fiyatının altında! Halka arz furyası tersine döndü…

SURGY: Sur Tatil Evleri Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. payları 49,18 TL’den borsada işlem görmeye başlamıştı. SURGY güncel fiyatı ise 36 TL civarında bulunuyor. Kayıp yüzde 30 civarında. Halka arz fiyatına geri dönmek için hissenin yapması gereken prim ise yüzde 40 dolaylarında…

AVPGY: Bugün BİST de işleme başlayan Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş payları 55,08 TL’den halka arz edilmişti. İlk işlem gününde tabana yakın seviyeden seans açılışı yapan AVPGY, hali hazırda 50 TL düzeyinden işlem görüyor. Halka arz fiyatına uzaklığı takribi yüzde 10!

AVPGY Güne Kötü Başladı

AVPGY Güne Kötü Başladı

CATES: 57,15 TL’den halka arz edilip 91 liraya kadar 5 kez tavan yapan Çates Elektrik payları aynı hızla geri düştü. An itibariyle 46 TL’nin hemen altından işlem gören CATES’in gördüğü en düşük seviye ise 44,52 TL. Hissenin halka arz fiyatına olan uzaklığı yüzde 30 civarında. Zirvesine olan uzaklığı ise yüzde 100’den de fazla…

BEGYO: Son yılların en ilginç halka arzlarından biri de Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı oldu. Lot başına 3 liradan halka arz edilen ve yaptığı tavan serisi ile 4,38 lirayı gören hisse; tavan kapattığı seansın ertesi gününü tabandan açtı. O gün bugündür düşmeye devam eden BEGYO güncel olarak 2,74 TL seviyelerinden işlem görüyor. Hissenin halka arz fiyatına olan uzaklığı yaklaşık yüzde 10 iken, zirvesine olan uzaklığı da yüzde 60’ın üzerinde.

MEGMT: Mega Metal de son dönemin hayal kırıklıklarından biri oldu yatırımcılar için. 28,30 TL’den halka arz edilip maksimum 34,22 TL noktasını gören MEGMT o seviyeden aralıksız düşerek 23,94 lira seviyesine kadar indi. Hissenin anlık fiyatı ise 24,6 TL. Arz fiyatına yeniden çıkabilmesi için yüzde 20’ye yakın artması gereken hissenin zirve tazelemesi için de yüzde 33’ten fazla prim yapması gerekiyor.

Mega Metal Halka Arz Fiyatının Altında

Mega Metal Halka Arz Fiyatının Altında

KBORU ve SKYMD Halka Arz Fiyatının Altında Değil Ama Düşüyor!

Kuzey Boru hissesi KBORU ve Şeker Yatırım Menkul Değerler hissesi SKYMD, son dönemin en dirençli halka arzlarından oldular. Bunda hiç şüphesiz dağıtım yöntemleri ile diğer halka arzlardan ayrılmaları önemli rol oynadı. Yukarıda saydığımız hisseler; bireysele eşit, kurumsala oransal dağıtım yöntemi ile arz edilirken, SKYMD ve KBORU ise “tamamen eşit dağıtım yöntemi” ile talep toplamıştı.

KBORU Bugün de tabanda!

KBORU Bugün de tabanda!

7 TL’den halka arz edildikten sonra 13,61’e kadar yükselen SKYMD, oradan düzeltmeye girdi ve an itibariyle 7,9 lira civarından işlem görüyor. KBORU ise 36,20 TL’den halka arz edilip 58,20 TL’ye kadar çıktı. Dünü tavan açtıktan sonra tabana giden hisse bugün de taban fiyattan (42,90 TL) işlem görüyor.

KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz