SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

AVPGY Arz Sonuçları Açıklandı! AVPGY Ne Zaman İşleme Başlayacak?

Geçtiğimiz hafta halka arzı için talep toplayan Avrupakent GYO - AVPGY arz sonuçları açıklandı! AVPGY kaç lot düştü, ne zaman işleme başlayacak?

Yayınlanma:
AVPGY Arz Sonuçları Açıklandı! AVPGY Ne Zaman İşleme Başlayacak?

Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. halka arzında konsorsiyum lideri olan AK Yatırım, bu sabah (18 Aralık Pazartesi) itibariyle halka arz sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a bildirdi. AK Yatırım tarafından açıklanan verilere göre halka arza toplamda 3.755.503 kişi ve kurum başvurdu. 100 milyon lotun tamamının lot başına 55,08 TL’den satıldığı halka arzın büyüklüğü 5 milyar 508 milyon TL oldu. Yoğun talep gören AVPGY arz sonuçları detaylarına birlikte göz atalım.

AVPGY Arz Sonuçları Açıklandı! Bireysel Yatırımcıya Kaç Lot AVPGY Düştü?

Avrupakent GYO halka arzında bireysel yatırımcıya 78,5 milyon lot ayrılmıştı. Gelen talep doğrultusunda, bu miktar biraz daha artırılarak 78 milyon 630 bin lot bireysel yatırımcılar arasında pay edildi. AVPGY halka arzına 3.754.567 bireysel yatırımcı başvuru yaparken, bunların 3.653.597’sinin başvurusu kabul edildi. Böylece, halka arzda her bir bireysel yatırımcı maksimum 25-26 lot (1377 TL – 1432 TL) alabildi.

İLGİLİ HABER Halka Arzlar Bozuldu, 2023’te Yeni Arz Yok – 22 Aralık 2023!
Geçtiğimiz hafta halka arzı için talep toplayan Avrupakent GYO - AVPGY arz sonuçları açıklandı! AVPGY kaç lot düştü, ne zaman işleme başlayacak?

AVPGY halka arzına ayrıca 808 grup çalışanı katıldı. Grup çalışanları için ayrılan 1,5 milyon lotluk kısma 1.369.369 lotluk talep geldi. Kalan takribi 130 bin lot ise yurt iç bireysel yatırımcıya kaydırılarak bu yatırımcı grubuna dağıtıldı.

Avrupakent GYO halka arzında kurumsal yatırımcı için ayrılan 20 milyon lot için ise 49,3 milyon lotluk talep geldi. 128 kurumsal yatırımcının başvuru yaptığı halka arzda, payların yüzde 5’inden fazlasını alan bir yatırımcı ise olmadı. Halka arz sonuçlarının tüm detaylarına, AK Yatırım’ın açıkladığı veriler ışığında aşağıdan göz atabilirsiniz:

İLGİLİ HABER İntegral Yatırım Turkcell (TCELL) 2023 3. Çeyrek Bilanço Yorumu
Geçtiğimiz hafta halka arzı için talep toplayan Avrupakent GYO - AVPGY arz sonuçları açıklandı! AVPGY kaç lot düştü, ne zaman işleme başlayacak?
AVPGY Arz Sonuçları Açıklandı

AVPGY Arz Sonuçları Açıklandı

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

AVPGY Borsada Ne Zaman İşlem Görmeye Başlayacak?

Avrupakent GYO hisseleri AVPGY’nin Borsa İstanbul’da bu hafta içerisinde işlem görmeye başlaması bekleniyor. Henüz resmi tarih duyurulmamış olsa da, AVPGY payları 21 Aralık Perşembe ya da 22 Aralık Cuma günü itibariyle BİST’deki yerini alabilir. AVPGY paylarının Borsa İstanbul’da Yıldız Pazar da işlem görmeye başlayacağını belirtelim.

AVPGY İçin Fiyat İstikrarı Var Mı?

Son dönemde, kısa zamanda tavan serisini bozan yeni halka arz hisselerinin durumu, yatırımcılara “fiyat istikrarı” konusunda farkındalık kazandırmış durumda. Bu kapsamda, AVPGY onaylı izahnemesine göre fiyat istikrarı planlandığını belirtebiliriz. Ancak bu işlemin ne kapsamda uygulanacağına şirket ve halka arz konsorsiyum lideri olan AK Yatırım karar verecek.

AVPGY halka arz taahhütleri kapsamında şirket ortaklarının 1 yıl pay satışı yapmayacağını ve şirketin de yine 1 yıl boyunca sermaye artışı gerçekleştirmeyeceğini hatırlatalım.

AVPGY KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz