SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Avrupa Merkez Bankası Faizde Değişiklik Yapmadı

ECB'nin faizde değişiklik yapmamasının ardından Euro Bölgesi enflasyon verileri açıklandı.

Yayınlanma:
Avrupa Merkez Bankası Faizde Değişiklik Yapmadı

Avrupa Merkez Bankası (ECB), yeni yılda faiz kararında değişikliğe gitmeyerek politika faizini sabit bıraktı. Euro Bölgesi’nde Ocak ayı enflasyon verileri açıklandı. Aralık ayındaki yüzde 2,9’luk enflasyonun ardından, Ocak ayında manşet enflasyon yüzde 2,8’e geriledi.

Çekirdek enflasyon ise Aralık ayındaki yüzde 3,4 seviyesinden yüzde 3,3’e düşerek beklentilere paralel bir çekilmeye işaret etti. ECB, faiz toplantısında manşet enflasyondaki yükselişin enerji kaynaklı yukarı yönlü baz etkisinden kaynaklandığını ifade etti. Enerji kalemi hariç tutulduğunda, enflasyonun ana tabanındaki düşüşün devam ettiği vurgulandı.

avrupa-merkez-bankasi-faizde-degisiklik-yapmadi

ECB politika faizini sabit bıraktı

Euro Bölgesi enflasyonunda yaşanan sınırlı düşüş, ECB’nin politika kararlarını şekillendirmeye devam ediyor.

Merkez Bankası, enerji fiyatlarının etkisiyle yaşanan geçici yükselişi ayrıştırarak ekonomik istikrarı koruma çabasını sürdürüyor.

ECB’nin önümüzdeki dönemde alacağı kararlar, enflasyon ve ekonomik aktiviteye yönelik gelişmelerle birlikte yakından izlenecek.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz