SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Avrupakent GYO Halka Arz Oluyor! Avrupakent GYO Kimin, Ne İş Yapar?

7 Aralık 2023 Perşembe günü yayımlanan SPK Bülteninden 1 şirketin halka arzına onay çıktı. Avrupakent GYO halka arz oluyor, işte detaylı bilgiler.

Güncelleme: 07:42 - 08.12.2023
Avrupakent GYO Halka Arz Oluyor! Avrupakent GYO Kimin, Ne İş Yapar?

Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı halka arzı SPK tarafından bu hafta itibariyle onaylandı. Borsa İstanbul’a gelen en büyük halka arzlardan biri olacak Avrupakent GYO arzında toplam 100 milyon lotun satışı yapılacak. Her bir lotun 55,08 TL’den satılacağı halka arzın büyüklüğü 5 milyar 550 milyon 800 bin TL olacak. Avrupakent GYO halka arzının diğer detaylarına birlikte göz atalım.

Avrupakent GYO Halka Arz Oluyor!

Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. halka arzı, bu hafta SPK Bülteninden çıkan tek halka arz onayı oldu. Borsaya gelen en büyük arzlardan biri olacak şirketin arzında; 65 milyon lot bedelli sermaye artışı için ve 35 milyon lot da ortak satışı olmak üzere toplam 100 milyon lotun satışı yapılacak.

Avrupakent GYO Halka Arz

Avrupakent GYO Halka Arz

Avrupakent GYO halka arzında ortakların satış yapacağı 35 milyon lotluk bölümün detayları; pay satacak ortakların listesi ve satacakları lot adetleri şu şekilde olacak:

  • Artaş İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ’ye ait 23.621.365 TL nominal değerli
  • Süleyman ÇETİNSAYA’ya ait 11.310.012 TL nominal değerli
  • Gökhan ÇETİNSAYA’ya ait 32.286 TL nominal değerli
  • Nurcan ÇETİNSAYA’ya ait 32.286 TL nominal değerli paylar
  • Serhan ÇETİNSAYA’ya ait 4.051 TL nominal değerli

C grubu payların satışı gerçekleştirilecek.

En güncel borsa, hisse halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Avrupakent GYO Halka Açıklık Oranı Kaç TL Olacak, Ne Zaman Talep Toplayacak?

Halka arzın tamamlanmasının akabinde Avrupakent GYO’nun halka açıklık oranı yüzde 25 olacak. 5.508.000.000 TL arz büyüklüğüne sahip olacak şirketin halka arz sonrasında piyasa değeri ise 22.032.000.000 TL olacak.

Avrupakent GYO Halka Açıklık Oranı

Avrupakent GYO Ne Zaman Talep Toplayacak

Ak Yatırım konsorsiyum liderliğinde halka arz edilecek şirketin talep toplama tarihleri ise henüz açıklanmadı. Onaylı izahnamesinin önümüzdeki günlerde yayımlanması beklenen Avrupakent GYO’nun halka arzına dair detaylı bilgilere buradan edinebilecek ve takipçilerimize aktarabileceğiz.

Avrupakent GYO Eşit Mi Oransal Mı?

Taslak izahnamede yer alan bilgilere göre Avrupakent GYO’nun halka arzı bireysel yatırımcıya eşit, kurumsal yatırımcıya oransal dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek. Yatırımcı türüne göre ayrılan pay oranları ise henüz netleşmedi. Ayrıca, dağıtım yönteminin şirketin onaylı izahnamesinde farklılık arz edebileceğini belirtmekte yarar var.

Şirket Halka Arzdan Ne Kadar Gelir Elde Edecek, Nerelerde Kullanacak?

Avrupakent GYO arzından şirketin kasasına net 3,5 milyar TL nakit girecek. Taslak izahnameye göre şirket halka arz gelirini şu şekilde kullanacak:

  • %80 Yatırım Finansmanı
  • %20 Şişli Projesi Finansmanı
Avrupakent GYO Eşit Mi Oransal Mı?

Avrupakent GYO Eşit Mi Oransal Mı?

Avrupakent GYO Kimin?

Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ortaklık yapısı incelendiğinde, şirketin özetle Çetinsaya Ailesine ait olduğunu söyleyebiliriz. Kayseri kökenli aile, pek çok farklı sektörde iştigal eden şirketlere sahip konumda bulunuyor. Ailenin en büyük şirketlerinden biri de Avrupakent GYO olarak kayıtlarda yer alıyor.

Avrupakent GYO 3 Büyük AVM’ye Sahip!

Gayrimenkul projeleri ile dikkat çeken Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin özellikle hakim ortağı konumunda bulunduğu 3 büyük alış veriş merkezi mevcut. Söz konusu AVM’ler aşağıdaki gibidir:

  • Trabzon Forum AVM
  • Arena Park AVM
  • Armoni Park AVM

Avrupakent GYO Resmi Site

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz