SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Bakanlık 4,8 milyar TL bütçe ayırdı! Nisan ayında hesabınızda e-Devlet üzerinden kontrol edin

Yayınlanma:
Bakanlık 4,8 milyar TL bütçe ayırdı! Nisan ayında hesabınızda e-Devlet üzerinden kontrol edin

Ülkemizde hükümet kararı ile hak sahibi olarak belirlenen kişilere yönelik destekler veriliyor. Vatandaşların ekonomik olarak zorlanmaması için destekler verilmeye devam ederken bu destekler hakkında merak edilenler de her geçen gün artıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ekonomik desteklerini sürdürürken bu kez yaşlı ve engelli hak sahipleri için nisan ayında yapılacak olan ödemelere ilişkin konuştu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, nisan ayına ilişkin 2,6 milyar lira yaşlı aylığı ve 2,2 milyar lira engelli aylığı olmak üzere 4,8 milyar liranın hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağını duyurdu.

BAKANLIKTAN YAŞLI VE ENGELLİLERE YÖNELİK DESTEK ÖDEMESİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, nisan ayında yaşlı ve engelli aylığı olmak üzere toplamda 4,8 milyar liranın hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağını duyurdu. Bakan Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerinin altını çizdi.

Bakanlık 4,8 milyar TL bütçe ayırdı! Nisan ayında hesabınızda e-Devlet üzerinden kontrol edin

Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanlarında olduklarını belirten Bakan Göktaş, “Bu doğrultuda nisan ayı için 4,8 milyar lira tutarındaki yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırıyoruz” ifadesine yer verdi. Bu çerçevede nisan ayı ödeme tutarları da merak konusu oldu.

Bu doğrultuda yaşlı aylığı 2 bin 348 TL’den 3 bin 504 TL’ye yükseldi.

Yüzde 40 – 69 arası engelli oranına sahip vatandaşların aylıkları ve 18 yaş altı engelli yakını olan vatandaşlara ödenen engelli yakını aylığı bin 874 TL’den 2 bin 797 TL’ye çıktı.

Yüzde 70 ve üzeri engelli raporu bulunan vatandaşların aylıkları da 2 bin 811 TL’den 4 bin 196 TL’ye yükseldi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz