SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

BEGYO Kaç Lot Verdi? Begyo İşlem Tarihi Ne Zaman?

Batı Ege GYO halka arz sonuçları 4 Aralık Pazartesi itibariyle açılandı. BEGYO kaç lot verdi, işlem tarihi ne zaman, detaylara göz atalım.

Yayınlanma:
BEGYO Kaç Lot Verdi? Begyo İşlem Tarihi Ne Zaman?

Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı halka arz sonuçları açıklandı. 30 Kasım – 1 Aralık tarihlerinde, sabit fiyatla talep toplama yöntemi ile talep toplama işlemi gerçekleşen Batı Ege GYO halka arzına toplam 3.366.555 yatırımcı katıldı. Lot fiyatı 3 TL’den satılan Begyo halka arz büyüklüğü 870.000.000 TL oldu. Begyo arzına kaç kişi katıldı, kaç lot düştü, işlem tarihi ne zaman, Begyo halka arz sonuçları nasıl, gibi soruların cevaplarına birlikte bakalım…

Begyo Halka Arz Sonuçları: Kurumsal Yatırımcı İlgi Gösterdi

Batı Ege GYO halka arzında satılan toplam lot sayısı 290 milyon lot olmuştur. Lot fiyatı 3 TL olan Begyo halka arzının büyüklüğü ise 870 milyon TL şeklinde gerçekleşmiştir. Halka arzda yurt içi bireysel yatırımcıya ayrılan lotların yaklaşık 2,04 katı; yurt içi kurumsal için ayrılan lotların yaklaşık 10,82 katı fazla talep gelmiştir. Yurt dışı kurumsal yatırımcıya tahsis edilen paylara ise yaklaşık 1,5 kat fazla talep gelmiştir.

İLGİLİ HABER Halka Arzlar Bozuldu, 2023’te Yeni Arz Yok – 22 Aralık 2023!
Batı Ege GYO halka arz sonuçları 4 Aralık Pazartesi itibariyle açılandı. BEGYO kaç lot verdi, işlem tarihi ne zaman, detaylara göz atalım.

Batı Ege GYO halka arzında yurt içi bireysel yatırımcıdan gelen talep sayısı 3.366.417 lot oldu. Yurt içi kurumsal yatırımcıdan gelen talep sayısı 132, yurt dışı kurumsal yatırımcıdan gelen talep sayısı ise 6 oldu.

BEGYO Kaç Lot Verdi? Begyo İşlem Tarihi Ne Zaman?

BEGYO Kaç Lot Verdi? Begyo İşlem Tarihi Ne Zaman?

Batı Ege GYO halka arzında talebi karşılanan yurt içi bireysel yatırımcı sayısı 3.255.000 şeklinde gerçekleşti. Yurt içi kurumsalda talebi karşılanan yatırımcı sayısı 132 şeklinde gerçekleşirken yurt dışı kurumsalda ise bu sayı 5 oldu.

İLGİLİ HABER İntegral Yatırım Turkcell (TCELL) 2023 3. Çeyrek Bilanço Yorumu
Batı Ege GYO halka arz sonuçları 4 Aralık Pazartesi itibariyle açılandı. BEGYO kaç lot verdi, işlem tarihi ne zaman, detaylara göz atalım.

Bireysel yatırımcıya halka arz edilecek lotların yüzde 70’i, yurt içi kurumsal yatırımcıya yüzde 20’si ve yurt dışı kurumsal yatırımcıya da yüzde 10’u ayrılan paylaşımda, yeterli talep gelmesi ile dağıtım da bu oranlarda oldu.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

BEGYO Kaç Lot Verdi?

Begyo arzında bireysel yatırımcıya, halka arza katıldığı güne göre farklılık göstermekle birlikte, 64 – 65 (192 TL – 195 TL)  lot dağıtım yapıldı. Batı Ege GYO halka arzında payların yüzde 5’inden daha fazlasını alan gerçek ya da tüzel bir yatırımcı ise bulunmamakta.

BEGYO Arz Sonucları ve İşlem Tarihi

BEGYO Arz Sonucları ve İşlem Tarihi

Begyo Ne Zaman İşleme Başlar?

Batı Ege GYO işlem tarihi henüz resmi olarak açıklanmamıştır ancak hissenin bu hafta içersinde, 7 – 8 Aralık gibi işleme başlaması öngörülmektedir.

BEGYO Halka Arzına Katıldım, Neden Lot Gelmedi?

Halka arzlarda bireysel yatırımcının lot alamama durumu sıkça vuku buluyor. Yalnızca BEGYO özelinde olmayan durumun başlıca sebebi; halka arz başvuru ekranında yer alan “minimum talep edilen lot adedi” kısmını “1” olarak seçmemek, ya da “1” olarak seçili gelen yeri değiştirmektir.

Yatırımcılar, “talep edilen lot adedi” kısmına, o halka arzdan kaç lot istiyorlarsa o rakamı yazmalı, “minimum talep edilen lot adedi” kısmını ise “1” şeklinde bırakmalıdır. Aksi durumda, halka arz başvurusunun gerçekleşmeme durumu olabilmektedir. Başlıca sebep bu olmakla birlikte; halka arzlardan lot alamama sebeplerinin diğer unsurlarını farklı bir içeriğimizde detaylı olarak anlatacağız.

BEGYO KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz