SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

BJKAS Hisse Neden Düşüyor, BJK Hisse Alınır mı?

Beşiktaş’ın Borsa İstanbul’da işlem gören payları 6 işlem gününde üst üste taban oldu. Peki BJKAS hisse neden düşüyor, BJK hisse alınır mı?

Yayınlanma:
BJKAS Hisse Neden Düşüyor, BJK Hisse Alınır mı?

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Borsa İstanbul’da BJKAS kodu ile işlem görmekte olan payları, Nisan ayının 2nci haftasında 89,75 TL’ye kadar çıktıktan sonra sert şekilde geri çekilmeye başladı. Yükselişi gibi, düzeltme süreci de keskin olan BJK hisse alınır mı sorusu, yatırımcılar tarafından hisse düştükçe daha fazla dile getirilmeye başlandı. Ayrıca, hali hazırda şirkette yatırımı bulunan kişiler de BJKAS hisse neden düşüyor sorusuna cevap arıyor. Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte detaylara göz atalım…

BJK Hisse En Çok Kaçı Gördü, BJKAS Neden Düşüyor?

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş hissesi şimdiye kadar en yüksek 89,75 TL düzeyini gördü. 2022 yılında 3 TL seviyesinde bulunan BJKAS hisse, aradan geçen 2 yılda yaklaşık 30 kat artış yaşayarak 90 TL sınırına dayandı. Üstelik söz konusu 2 yılda Beşiktaş Futbol takımının ligde şampiyon olamadığını da belirtmekte fayda var.

İLGİLİ HABER BJKAS Hisse Taban Serisi Ne Zaman Sona Erecek?
Beşiktaş’ın Borsa İstanbul’da işlem gören payları 6 işlem gününde üst üste taban oldu. Peki BJKAS hisse neden düşüyor, BJK hisse alınır mı?

2021-2022 sezonunu Trabzonspor şampiyon olarak kapatırken, geçtiğimiz yılı da Galatasaray şampiyon olarak tamamlamıştı. Beşiktaş bu yıl da şampiyonluk yarışına erken veda etti. Ayrıca Avrupa’da da takımın başarılı bir performans göstermediğini söyleyebiliriz. Tüm bunlara paralel olarak Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin son açıkladığı bilançolarda “net zarar” yazdığı da görülmekte.

Tüm bu olumsuz etkenlere bir tarafa, son 2 yıllık süreçte BJKAS hisse BİST de aşırı derecede primlenerek bir ara; Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş., Fenerbahçe Futbol A.Ş ve Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş’nin piyasa değerlerinin toplamına erişti. Bu spekülatif yükseliş, hissenin tahtasında işlem yapan 6 kişiye SPK tarafından ceza verilmesi ile son buldu.

BJKAS Hisse Neden Düşüyor, BJK Hisse Alınır mı?

BJKAS Hisse Neden Düşüyor, BJK Hisse Alınır mı?

Sermaye Piyasası Kurulu’nun haftalık bülteninde açıklanan cezaların ardından BJKAS hisse düşüş trendine girdi. 6 gün boyunca üst üste taban olan BJK payları, bir ara 89,75 TL’yi gördüğü Nisan ayını 47,58 TL’den tamamladı. Üstelik, Nisan ayının son işlem günü olan 30 Nisan 2024 Salı günü kapanışında BJKAS taban fiyatında yaklaşık 11 milyon lot satış için beklemekteydi. Hissenin güncel fiyatı ile bu miktar çarpıldığında; 500 milyon TL’nin üzerinde hissenin tahtada satış beklediği görülmekte.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

BJK Hisse Alınır mı?

Yukarıda da belirtildiği üzere, hissenin halen taban fiyatında yarım milyar TL’den fazla pay satış için beklemekte. Üstelik BJK’nin güncel piyasa değeri şu anda dahi diğer 3 kulüpten fazla görünmekte. Gerek sportif başarı ve gerekse mali bilançolar noktasında özellikle Galatasaray ve Fenerbahçe’nin gerisinde olan BJK’nin güncel piyasa değerinin “halen primli” olduğu söylenebilir. Bu nedenle hisseye yatırım yapmak isteyen yatırımcıların bir hayli dikkatli olması faydalı olacaktır.

BJKAS KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz

M
Murat Eyüp Ceyhan 3 hafta önce

dünyaca para kaybeden yatırımcılar o tahtacıları arıyorlar ve gerçekten de o tahtacıları bulacaklar az kaldı o tahtaları kafalarında kıracaklarına ben inanıyorum böyle bir saçmalık olmaz 6 gün boyunca borsa başlar başlamaz %-9.96 gibi bir düşüş asla olamaz bunun sorumluları da inanıyorum ki cezalarını en kısa zamanda çekecekler